Belediye 20 km'lik yolu 80 kilometre uzaklıkta gibi gösterdi

Erciş Belediyesi kayyımı, çöp toplamamak için 20 kilometre uzaklıktaki mahalleyi 80 kilometre uzaklıkta gibi gösterdi

Belediye 20 km'lik yolu 80 kilometre uzaklıkta gibi gösterdi

Erciş'te belediye çöpleri toplamayınca CİMER’e şikayette bulunan Koçköprü Mahallesi halkına verilen yanıtta, mahalle olduğundan 60 kilometre daha uzaktaymış gibi gösterildi.
 

Çöplerin toplanmaması üzerine kayyımı CİMER’e şikayet eden Qoçkoprî mahallesi halkının dilekçesine verilen cevapta, Erciş’e 20 kilometre uzaklıktaki mahallenin mesafesi 80 kilometre olarak gösterdi.   Erciş’e bağlı Qoçkoprî (Koçköprü) mahallesinde yaşayan yurttaşlar mahalledeki çöpleri haftalık olarak alınmaması nedeniyle kayyımı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) dilekçe yazarak şikayet etti. Yapılan şikayete cevap veren kayyım yardımcısı, Erciş’e 20 kilometre uzaklıktaki köyü 80 kilometre olarak gösterdi. 

YALAN BEYAN VERDİ

Kayyım tarafından verilen cevapta, “Adı geçen mahallemizin ilçemize uzaklığı gidiş geliş olarak 80 kilometre bir mesafededir. Başkanlığımız bünyesinde yeterli sayıda araç bulunamadığından dolayı Belediyemiz uzak olan mahallerimiz bir plan doğrultusunda temizlendiğinden, mahallerimize sıra iki ayda bir gelmektedir. Bundandır ki Koçköprü mahallesinin çöpleri iki ayda bir alınmaktadır” denildi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan sever
Vatan sever - 12 ay Önce

Akp ile mhp den her şey beklenir

Van tertemiz olsa ne güzel olur
Van tertemiz olsa ne güzel olur - 12 ay Önce

Şehrin her tarafında temizlik en büyük sorunumuzdur. Van'da iki bin kişiyle on beş gün kapsamlı bir temizlik yapılsa caddelerden, sokaklardan, onlarca mahalleden, ara sokaklardan, tokilerden, derelerden, kanallardan, kaldırımlardan, refüjlerden, kavşaklardan, kıyılardan, sahillerden, açık alanlardan, piknik yerlerinden, mesire alanlarından toplamda 200 kamyon çöp, atık ve pislik temizleneceğinden emin olabilirsiniz. Van'ın bütün bu yerlerini bilen, dolaşan bir vatandaş olarak eleştiri olsun diye söylemiyorum hakikaten şehrimiz çok kirlidir, çok bakımsızdır, temizlik yüzde seksen yetersizdir. Vatandaşların bir kısmı çok bilinçsizce yaşadığı yerleri, çevreyi ve doğayı kirletiyor. Bunu yapan cahiller ve sorumsuzlar çöplerini, evsel atıklarını çöp konteynırlarına bıraksa olmaz mı? Oturduğumuz yerleri tertemiz bırakmalıyız. Ama her şeye rağmen kirlenen her yeri temizlemek için her ay maaş alan temizlik birimleri var. Eğer sayıları yetersizse iki katına, üç katına çıkarılmaları gerekir. Ancak görünen köy kılavuz istemez. Van'ın her tarafında hakikaten temizlikler aksıyor. Birçok noktaya uğrayan bile yok.Bir aylık bir temizlik seferberliği başlatılsa çok iyi olur.

SIRADAKİ HABER