Edremit Belediyesi Ulusal Basın Gündeminde

Edremit Belediyesi tarafından bölge turizmi için hayata geçirilen projelerle hem tarihin gün yüzüne çıkarılması hem de işsizliğin önüne geçilmesi hedefleniliyor.

Edremit Belediyesi Ulusal Basın Gündeminde

VanHaber - Ulusal basın gündeminde olan Van'ın Turizm ilçesi Edremit Belediye Başkanı İsmail Say: “Edremit’i cazibe merkezi yapma yolunda ilerliyoruz” dedi. 

   Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın ilçeyi cazibe merkezi haline getirme yolunda hayata geçirdiği projeler bir bir gerçekleştiriliyor. Hayata geçirilen projeler başta olmak üzere Edremit her yönüyle ulusal kanallarda izleyiciyle buluşurken, Başkan Say da Habertürk ekranlarında yayınlanan ve Fatih Türkmenoğlu'nun sunduğu 'Senin Şehrin' programına konuk oldu. Başkan Say’ın Edremit’i her yönüyle anlattığı programda, Van’ın ve Edremit’in tüm değerlerine yer verildi. Van’ın kahvaltısı, otlu peyniri, balığı, yöresel yemekleri, savatı ve Van kedisi başta olmak üzere Edremit’in tarihi, turizmi, kültürü, bağları ve daha birçok yönüyle kamuoyuna aktarıldı. Van Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suvat Parin de Edremit’in turizmi, tarihi ve ekonomik boyutunu izleyicilerle paylaştı.

  “İlçemizi cazibe merkezine dönüştürme yolunda ilerliyoruz”

  Programda hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Say, ‘Yüzen Otel’ projesinin hayata geçirilmesinde büyük katkıları olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına teşekkür ederek konuşmasına başladı. Projelerle ilgili bir bir detaylar veren Başkan Say, “Edremit, tarımı ve ticareti ile öne çıkıyor. Edremit’in öne çıkartacağımız en önemli yönü turizmdir. Bu anlamda Yüzen Otel projemiz ile birlikte Şamran Kanalı projemiz ve peyzaj çalışmalarımız var. Biz burada bir taraftan tarihimizi günümüze taşımak, tarihimizi gün yüzüne çıkarmak için çalışırken, bir taraftan da turizm odaklı projeler yapıyoruz. Bir yanıyla da işsizliğin önüne geçecek istihdam olanaklarını sağlamak için uğraşıyoruz” dedi.

  “Cumhurbaşkanımız liderliğinde güzel mücadeleler verdik”

  Projelerin hayata geçirilmesi noktasında da pandemi dönemi gibi bir süreçle mücadele etmek zorunda kaldıklarını sözlerine ekleyen Başkan Say, “Pandemi döneminde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizde güzel mücadeleler verdik. Belediyeler olarak bizler de rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında, maskesinden hijyen paketine kadar okulların ve araçların dezenfektasyonu kadar güzel hizmetler yaptık” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cicekli
Cicekli - 7 ay Önce

Yapılan ihalelerde şeffaf olun iş alımlarda sadece yandaşa rant sağlama başkan beg

vanlıı
vanlıı - 7 ay Önce

kayumsunnn zerre faydan yok memlkete secilmiş başkanlar HDPLİDİR asla seni başkan görmedik kala bile almadık kayumsunnn HDP %54 ALDI AKP OY ASLA VE ASLA OY YOKK ONURLU KÜRT ASLA VE ASLA AKPYE OY VERMEZZZZ SATILMIŞ KÜRT AKP MHP YE VERİR...

Adem Kaya
Adem Kaya - 7 ay Önce

Akdeniz ve Ege sahillerinden bir kaç farkı var. 1- O sahillerde sahilde ve böyle bir cami yoktur. 2 O sahillerde insanlar özgürce ne isteseler yiyip içiyorlar karışan yoktur. 3- O sahillerde insanlar özgürce aileleri ile birlikte denize girebiliyorlar. 4- O sahillerde denizler çok temiz ve sağlıklıdır. Daha da fark sayabilirim

SIRADAKİ HABER