ESOB Başkanı Berge'den Ramazan Bayramı Mesajı

VANESOB Başkanı İsa Berge, ramazan bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ESOB Başkanı Berge'den Ramazan Bayramı Mesajı

VanHaber - Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, ramazan bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte o mesaj:

“Pandemi süreci esnaf ve sanatkarımıza çok zor günler yaşattı. Büyük sıkıntılar yaşayan esnafımız, tüm zorluklara rağmen ayakta durmaya çalışıyor. Devlet millet el ele bu zorlu sürecinden de üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

Dünyamızı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle birçok değerlerimizden uzaklaşmak zorunda kaldık. Koronavirüs yaşamsal fonksiyonlarımızı değiştirdi ve bazı değerlerimizi yaşmamamıza engel oldu. İşte o değerlerimizden biri de ne yazık ki ramazan bayramı olacak. Çocuklarımızı sevindirdiğimiz bayram alışverişi gibi toplumsal bir olguyu yaşayamadık. Önceki dönemlerde olduğu gibi bayramlaşamayacağız ancak bu dönemlerin de geçici olduğunu biliyoruz.

Kurallara uymamızın çok önemli olduğunun farkında olmalıyız. Millet olarak temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymamız durumunda, normalleşmeye daha da yakınlaşabiliriz. Lütfen bayramlaşma ziyaretlerine gitmeyelim. Başta telefon olmak üzere tüm iletişim kanallarını kullanarak bayramlaşmayı tercih edelim. Bu duygu ve düşüncelerle başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere herkesin ramazan bayramını kutluyorum. Pandemiden uzak, sevdiklerinizle mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir bayram yaşamanızı diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 01:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Caner
Caner - 6 ay Önce

Çok merak ediyorum o koltukta oturan İsa. Berge. Bey esnaf. İçin ne yaptı bugüne kadar Allah rızası için çıksın açıklasın bizde bilelim orda oturup şunu yapın bunu yapın demekle olmuyor icraata yapın ahkam kesmeyin

SIRADAKİ HABER