banner97

İpekyolu Belediyesi'nden yaz temizlik seferberliği

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı Temizlik Hizmetleri ekipleri,  İpekyolu İlçesinde kapsamlı temizlik seferberliği başlattı. 

İpekyolu Belediyesi'nden yaz temizlik seferberliği

Vanhaber - 13 Mahallede 150 Personel Temizlik Çalışması Yapıyor

 İpekyolu Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın talimatları ve Belediye Başkan Yardımcısı Doğan  Nurses’in koordinasyonunda başlatılan temizlik çalışması,  ilçe genelinde devam ediyor.

13 Mahallede 150 personel ve onlarca iş makinesiyle başlatılan temizlik çalışmasında, Cadde ve Sokaklar süpürülerek yıkanıyor, Semt pazarları, çöp dipleri didik dik temizlenirken, çöp kovaları ve konteynerler de dezenfekte ediliyor. 

Çalışmalar Muhtarlarla Koordineli bir Şekilde Yürütülüyor
Koronavirüs kısıtlamasının fırsat bilindiği kapsamlı temizlik çalışması, tüm mahalle muhtarlarının bilgisi dâhilinde devam ediyor. İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise; “Mahalle muhtarlarımızın bilgisi dâhilinde çalışmalarımız kent genelinde devam ediyor. Mahallelerini tanıyan bilen muhtarlarımızın da desteğini alarak,  girilmedik tek bir nokta bırakmadan, temizlik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu çalışmalarımız sırasında vatandaşların ne kadar memnun olduklarını gözlemliyoruz” denildi. Çalışmaların kent genelinde süreceği öğrenildi.

​​​​​​​

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil
Halil - 3 ay Önce

Ah kayyum ah sokaklarda hendek kazmak varken sen gel temizlik yap. Hiç yakışıtımı şimdi bu

Temizlik bir şehrin aynasıdır.
Temizlik bir şehrin aynasıdır. - 3 ay Önce

Sayın kaymakamım inanın mahallelerde, TOKİlerde, cadde ve sokaklarda, mahalle aralarında, yol kenarlarında, dere ve kanallarda, kıyı ve sahillerde, park ve bahçelerde, açık alanlarda yani büyükşehir olan Vanımızın üç merkez ilçesinin her yerinde yüzlerce kamyon tutacak kadar çer çöp ve atık var. Bu çalışma çok iyi bir karar. Fakat bir çiçekle bahar olmadığı gibi hem VBB, hem Edremit, hem İpekyolu, hem Tuşba temizlik birimleri ve personelleri yılın 365 günü şehrin her tarafında, süpürme, çöp ve atık toplama, temizlik ve yıkama çalışması yapmalıdırlar. Bu konuda çok ama çok ciddi eksikler var, çok ciddi talep ve ihtiyaç var. Sayenizde ve talimatınızla İpekyolu birimleri bazen sınırlı da olsa belli yerlerde sahaya çıkıyorlar. Bir de merkez belediyelerininin temizlik birimlerine toplamda 200 temizlik görevlisi daha alınıp caddeler, sokaklar, semtler, Tokiler, çarşılar, kanal ve dereler gibi her alan temizlik bakımından zimmetlenirse güzel olur. Haberin fotoğraflarındaki kamyonlar dolusu çöp her yerden toplanacaktır. Bu güzel çalışma için tebrikler... Vatandaşlar olarak da, esnaflar olarak da herkes çevresini temiz tutma konusunda duyarlı olmalı. Medenî toplumların ilk göstergesi kent temizliğidir.

Temiz ilçeler
Temiz ilçeler - 3 ay Önce

Edremit ve Tuşba da başlatsın artık.

SIRADAKİ HABER