Van, beyaza bürünecek! 4 gün kar var

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden elde edilen verilere göre Van, 14 Ocak Perşembe gününden (yarın) itibaren kar yağışlarına teslim olacak.

Van, beyaza bürünecek! 4 gün kar var

VanHaberleri - Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Anadolu Bölgesi için kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 14.01.2021 Perşembe günü Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/sa) bekleniyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." cümlelerine yer verildi.

VAN KAR YAĞIŞLARINA TESLİM OLUYOR

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden elde edilen verilere göre Van'da yarından itibaren (14 Ocak Perşembe) yoğun kar yağışı bekleniyor. Genel Müdürlüğün resmi sitesinde yer alan bilgilere göre Van'da yarın hava sıcaklığının 2 derece olması bekleniyor. Gece saatlerinde sıcaklık derecesi -2 dereceye kadar düşecek.

Verilere göre Van'da kar yağışları Pazartesi gününe kadar devam edecekken havalar ise gün geçtikçe daha da soğuyacak. wanhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER