Van'da, Selzedeler Kışı Konteynerlarda Geçirecek!

31 Temmuz'da aşırı yağışlar sonrası selin vurduğu Başkale Esenyamaç Mahallesi'nde evleri hasar gören vatandaşlar kışı konteynerlarda geçirecek. 2 ay önce Esenyamaç (Xaşkan) mahallesinde meydana gelen sel felaketinde 12 ev tamamen yıkılırken çok sayıda ev ise kullanılamaz hale geldi.

Van'da, Selzedeler Kışı Konteynerlarda Geçirecek!

Başkale ilçesinde, 31 Temmuz'da selin vurduğu Esenyamaç Mahallesi'nde yapılan hasar tespit çalışmalarında, evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlar için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından konteynerler kuruldu. 

Vatandaşların geçici barınması için kurulan 40 konteyner; elektrik, su, kanalizasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra ailelere teslim edilecek. Esenyamaç Mahalle Muhtarı Ayhan Korkmaz, "Sel nedeniyle ağır hasarlı ve yıkık evlerimiz vardı. Zarar gören evlere ilk etapta çadırlar verildi. Buranın kış şartları biraz erken başlıyor. 40 konteyner bırakıldı ve  altyapısı tamamlandı.

Selin ilk gününden bu yana bakanlarımız geldi, tüm devlet yetkilileri Esenyamaç’taydı. Esenyamaç bir gün bile yalnız bırakılmadı.  Halkımız yapılan çalışmalardan dolayı çok memnun. Konteynerler de geçici. Zaten kalıcı konutlar yapılana kadar insanlarımız şimdilik burada kalacaklar. 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 01:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER