Van’daki minibüsçülerden zam talebi!

2021 yılında ülke genelinde başlayan zam kararları yeni yılda da devam ediyor. Zam haberlerinin tartışıldığı dönemde Van’da da ulaşıma büyük zam bekleniliyor.

Van’daki minibüsçülerden zam talebi!

Birçok sektörde birden çok zam uygulanırken bu kez de Van’daki ulaşıma bir zam bekleniliyor. Son birkaç ayda onlarca kez artan akaryakıt fiyatlarından sonra zam talebini sık sık yineleyen toplu taşıma araç sahipleri için zam talebi oluşturulup ilgili kurumlara sunuldu.

Şehrivan'a açıklamalarda bulunan Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Tuğrul, mevcut bir kararının olmadığını belirterek, zam için cuma günü yapılacak Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı düzenleneceği ve ulaşıma zam tekliflerini sunacaklarını dile getirdi.

ULAŞIMA YÜZDE 30- 40 ZAM

Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul “Sunduğumuz zamların en azını istedik. Eğer bu sunduğunuz zamlar uygulanmasa kontak kapatmak zorundayız. Son zamanlarda yapılan akaryakıt zamları biz minibüsçüler esnafını zor durumda bırakmıştır. Bu nedenle bizde zam teklifimizi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’ye sunduk. Teklifimizin geri çekileceğini düşünmüyoruz. Teklifimizde verilen zam oranları minibüsçü esnafı için yeterli değil. Yapılacak zamların yüzde 30 ile yüzde 40 arası bir zamdır. Bu sunduğumuz zamların uygulanması gerekiyor.

VANLILAR ZAMLARDAN DOLAYI ZORLANIYOR

Zam gelmeyen bir ulaşım kalmıştı diyen vatandaşlardan Doğan Ödül, “Yeni yılla birlikte zamlara da merhaba dedik. Önce ekmek zammı sonra da ulaşım. Her ikisini de zam yapıldığında Vanlılar daha da zorlanıyor. Çünkü ekmeği çok fazla tüketiyoruz ve ulaşımı da çok fazla kullanıyoruz.

 Şimdi onlara da suç bulamıyoruz. Her şeye zam geliyor. Tepki göstersek de hiçbir şey değişmeyecek. Alışıyoruz ve bizi alıştırıyorlar. Bu konular tartışma ve kavgayla çözülmez. Bunlar için çözüm bulunması lazım. Yoksa halk giderek fakirleşiyor. Yarın öbür gün zamlardan dolayı ekmek kavgaları başlayacak.” Görüşlerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 11:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER