(VAN) Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Gençlik Meclisi’nin, 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversite öğrencisi Gülistan Doku adına düzenlediği turnuva sürüyor. Van ve Hakkari (Yüksekova) ilçesinde, “Lexê (Vur)-Gençlik sahada” şiarlı turnuvanın ilk maçları yapıldı. 

 Van İpekyolu (Rêya Armûşê) ilçesine bağlı Karşıya mahallesinde bulunan bir hali sahada turnuva start aldı. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve DEM Partili yöneticilerin yanı sıra Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal ile çok sayıda kişi ilk maçı izledi.

Turnuvanın yapıldığı sahaya, “Rêberek azad, welatek azad”, “Em ê li taxan rê nedin tiryakiyê” ve “Jinên ciwan lê dixe erd û ezman diheje” ve “Atanmışlar gidecek, seçilmişler gelecek” pankartları asıldı.

Vanspor’da Kıyak Dönemi Sona Erdi Yeni Başkan Erol Temel Oldu! Vanspor’da Kıyak Dönemi Sona Erdi Yeni Başkan Erol Temel Oldu!

Turnuvanın açılış maçı, Mor Krampon Kadın ile Dem A Jin takımları arasında yapıldı. Kadınlar, “Rêberek azad, welatek azad” yazılı pankart ve meşalelerle sahaya çıktı. Maç, Mor Krampon Kadın Takımı’nın 7-3 üstünlüğüyle sona erdi.

Ardından Mîrşamî Spor ile Bayê Zagros Spor karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçta Mîrşamî Spor, rakibi Zagros Spor’u 3-2 yendi.