(VAN) İlçelere ulaşım imkânı sağlayan Wan Büyükşehir Belediyesi, son olarak ulaşımında büyük sıkıntıların yaşandığı ve ulaşımın zorluğu açısından 9’uncu gezegen olarak adlandırılan Miks (Bahçesaray) ilçesine ilk otobüs seferlerini başlattı. Günde iki kez Van Merkez-Bahçesaray, Miks-Van Merkez seferlerini yapacak olan Mor Otobüslerin ilk seferi temsili olarak Büyükşehir Belediyesinin önünden gerçekleştirildi. 

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Neslihan Şedal, halkın taleplerine karşılık verebilmek için çok büyük emek içerisinde olduklarını belirterek, “Uzun süredir belediyenin hiçbir hizmetinden faydalanamayan Bahçesaray halkının yaşamış olduğu sorunlar en temelde de ulaşım hizmetinden yararlanamamış olması, bizlerin de en temel gündemlerinden biri oldu. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak Bahçesaray halkının ulaşım hizmetinden daha güvenli, daha rahat yararlanabilmesi için çalışmalarımızı başlatmıştık. Halkımıza daha iyi bir hizmet sunabilmek için gece gündüz çalışacağız. Bugün sunduğumuz hizmet bunun bir örneğidir. Devamının da geleceğini ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 

Eşbaşkan Şedal daha sonra ilk otobüsü Miks ilçesine uğurladı. 

Abdullah Zeydan'dan Ekrem İmamoğlu’na ziyaret Abdullah Zeydan'dan Ekrem İmamoğlu’na ziyaret

İLÇEYE ULAŞAN İLK OTOBÜS ALKIŞLARLA KARŞILANDI

Yaklaşık 2 buçuk saat sonra Miks’e ulaşan otobüs, burada Miks Belediyesi Eşbaşkanları Nebahat Benek ve Ayvaz Hazır, belediye meclis üyeleri ve yurttaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Eşbaşkanlar Benek ve Hazır, emeklerinden dolayı belediyeye teşekkür etti.