VANEKSPRES HABER MERKEZİ 

AMEDSPOR Başkanı Elaldı Vanspor’a 2. Başkan mı oluyor?

Vanspor Başkanı Feyat Kıyak, “2 sezonda Hacıbaba pastaneleri Ömer Elaldı Vanspor’a maddi manevi destekte bulundu. Ömer kardeşimiz Amedspor kadar Van’ı ve Vanspor’u da seviyor. Kongre öncesi kendisiyle yaptığımız istişare sonucu önümüzdeki dönemde göğüs sponsorluğu ve kulüp yönetimimizde 2. Başkan olarak teklifinde bulunduk.

5 ADAY BANA ULAŞTI

4-5 başkan adayı söz konusudur. Bizim yapamadığımızı ben yaparım diyen varsa ciddi bir bütçeyle gelen tüm başkan adaylarına kulübü vermeye hazırım. Emin olmadığımız adaya yönetim olarak Vanspor’u devretmeyi düşünmüyoruz. Şimdiye kadar 3 sağlıklı görüşme gerçekleştirdik. Bizden iyi bir bütçeyle gelen tüm adaylarla istişare yapmaya hazırız.

VANSPOR’UN TOPLAM BORCU 40 MİLYON

Başkan Feyat Kıyak, Resmi olarak kulübü 17 milyon, 10 milyon ise gayri resmi borç yani 27 milyon TL ile devraldım. 2 Senede playoff şampiyonluk yaşatmış bir başkan ve yönetimiz.

1.Lig hocası Tahsin Tam Vanspor’da… 1.Lig hocası Tahsin Tam Vanspor’da…

Futbolcuya 22 Milyon, 4 milyon da piyasaya borcumuz var. 14 milyona yakın SSK borcu, 1 milyon 300 bin vergi borcu yani toplamda 40 milyon borcu var.

GAZETECİMİSİN YOKSA MALİ MÜŞAVİR Mİ?

Vanspor’un hesapları sayın Van valimizin verdiği talimatla 10 günde bir denetleniyor. Bunların derdi Vanspor değil Vanspor’u 2 sene önceki duruma götürmektir.  

Gönül isterdi ki o şehrin birleşenleri siyasetçileri ve STK’ları Amedspor’a verilen destekler gibi Vansporu da sahiplenseydi. Sonra çıkıp ey Ferhat gel bize hesap ver deselerdi.

Kimse kusura bakmasın bu zorlu süreçte kim bize maddi destek çoluk çocuğunun rızkını veren varsa ona hesap vermek zorundayız. Dün mısır satan bugün gazetecilik yapan arkadaşa neyin hesabını vereceğiz. Hesap ne zaman verilir biliyor musunuz? ben ancak kongre dönemi hesap veririm.

VANSPOR FEYAT KIYAK’IN EVLADIDIR

2 sene boyunca bizi sevmeyen 10 kişi varsa sevende binlerin bulduğunu biliyoruz. Seveninde sevmeyenin de başımızın üstünde yeri var. Vanspor Feyat Kıyak’ın evladıdır. Biri benim yapamadığımı o takımı şampiyon yaparım derse ben Vanspor’u tereddütsüz devir ederim. Takımı devir etsem bile bağımız koparmayacağım.

BİZ VARIZ BİR YERE GİTMİYORUZ

Sanki Ferhat Kıyak 2 sene önce Ali Cengiz oyunlarıyla kulübü devir almış izlenimi var. Sanki ali cengiz oyunlarıyla gelip bu takımı devir etmiyor. Üzerinde rant sağlıyor algısı var.

Bizim listemiz kulüp bütçemizde hazır biz nasıl dün bu takımı sahipsiz bırakmadıysak 2 sene boyunca playoff oynattıysak ben ve yol arkadaşlarımız yarın da hazırız.

VANSPOR FEYAT KIYAK’IN BABASININ MALI DEĞİL

Vanspor Ferhat kıyak’ın babasının malı değil o şehrin evlatlarının o şehrin taraftarının malıdır.
Bizler sosyal medyada adayız diyen kim varsa listelerini getirsinler bizler hemen üye yapalım. Yarında kongrede buyursunlar gelsinler aday olsunlar. Bu medeni cesaretlerinden dolayı da ben hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum.

5-6 BAŞKAN ADAYI VAR

Sahipsiz takıma bugün 5-6 aslanlar gibi Vanlı aday var. Biz bundan mutluluk ve şeref duyuyoruz. Ben oraya rajon kesmeye değil başarılı olmaya geldim. Bizim birilerini üye yapmama gibi lüksümüz yok. ama dün Vanspor’a nasıl sahip çıktıysak bugünde sahip çıkmaya hazırız.

Sadece ben adayım diyip liste sunacaklar da var. Ancak 100 milyon getirip bizim ve yönetimimizin karar kıldığı desteklediği biri de olacaktır.

Ferhat Kıyak ve yönetiminin yapamadığını gelecek arkadaşın 100 milyonu hazırsa bu şehre bu şampiyonluğu yaşatacak kim varsa başımızın üstünde yeri var. Yönetim olarak bir araya gelip seçimde o arkadaşı destekleyeceğiz.

Mevcut başkan ve yönetim olarak hoca görüşmelerimiz devam ediyor. Yönetim Listemiz de hazır. Bizden iyi yapacak kim varsa tereddütsüz teslim etmeye hazırız.

MEVCUT ADAYLARLA BİR BÜTÇÜ OLUŞTURALIM

Samimi isek gelin mevcut adaylara bir bütçe oluşturalım. Havuz oluşturalım herkes üzerine düşeni yapsın istişare kurulu kuralım. Hiç birimiz başkan olmayalım istişare kurulu tarafsız vansporu bile bir kardeşimiz başkan yapalım topladığımız bütçeyi havuza yatıralım. Birlik beraberlik içerisinde vansporu şampiyon yapalım.

SAĞDA SOLDA KONUŞULANLARA İTİBAR ETMEYİN

Vanspor kulup başkanı olarak taraftarlara çağrı kardeşiniz ve yol arkadaşları dün nasıl Vanspor’u sahipsiz bırakmadıysa yarında Vanspor’u sahipsiz bırakmayacak. Basında sağda solda kahvede konuşulanlara itibar etmeyin. Ferhat kıyak dün nasıl olduysa yarında olacaktır.

Takım 2 sene önceki Vanspor değil Vanspor’un üzerinde de kimsenin rant elde etmesine siyaset ve reklam yapmasına müsaade etmeyiz.

2 sene içerisinde kim gerçek gazeteci, siyasetçi, iş insanı hepsini tanıyorum. Benim yönetimimde basından bir arkadaşın olmasından şeref duyarım ancak basın bile kendi arasında kavgalı, basın kendi arasında uzlaşmıyor. Gönül isterdi ki bir gün Van Basını bizleri davet etse bizlere destek verse kötü mü olurdu.

FERHAT KIYAK DÜŞMANLIĞI KÖTÜDÜR

Gazetecinin şerefi elindeki kalemidir. Gazeteci adam ahlaklı adam olur. . Doğruları yazmakta mükelleftir insanların şerefiyle iftira atmakla değil. Bir insanın şerefiyle oynamak doğru değildir.  Gazeteci kendini dövdürtüyor benim üzerimden reklam yapıyor.

Ferhat Kıyak’ın düşmanlığı kötüdür. Ferhat kıyak birine düşmanlık ederse bir iki tokatla bırakmaz bizim üzerimizde kimse siyaset ve reklam yapmasın.  İnsanın onuru haysiyetiyle nasıl oynarsın benim bir ailem aşiretim var. İnsanın onurunu haysiyetini nasıl yazarsın bu ne kadar ahlakı ben kendime düşman benimsediğim adamı bir tokatla bırakacak adam değilim. Hukuki süreç başlatıldı ve devam ediyor.