Van Büyükşehir Vanspor'un yeni yönetimini ağırladı Van Büyükşehir Vanspor'un yeni yönetimini ağırladı

Vanspor’da kongreye sayılı günler kala kulislerde hareketlilik sürüyor. Erol Temel, Gökhan Hanoğlu ve Gökhan Bayramoğlu Ahmet Çelik’ten sonra bir isim daha aday olacağını duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig’de mücadele eden ve 2023-2024 sezonunu Play-off yarı final maçında yenilerek 1. Lig umutlarını yeni sezona bırakan Vanspor’da kongre heyecanı sürüyor. 

Kongreye kısa bir zaman kala Vanspor FK’ya bir aday da İstanbul’dan çıktı.

Keskin Grup yönetim kurulu başkanı Engin Keskin yeni bir yönetim ile Vanspor’a talip olduklarını söyledi.

Vanspor yeni başkanını seçmek üzere Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'na gidiyor. 14 Haziran Cuma günü ilk oturumun yapılacağı kongrede yeterli çoğunluk sağlanamazsa 21 Haziran Cuma günü çoğunluğa bakılmaksızın kongre gerçekleşecek.

Vanspor'da olağan seçim öncesinde adaylar da netleşmeye başladı. Engin Keskin, güçlü bir yönetim için kolları sıvadı. Engin Keskin'in listesi şekillenmeye başladı. Yönetimde güçlü isimlerin yer alması beklenirken, bazı önemli isimlerde netlik kazandı.

Yönetim Listesinde Güçlü İsimler Var

Sağlam bir bütçe ile İstanbul, Ankara ve İzmir’den çok sayıda iş insanından olaşan bir ekip kuran İş insanı Engin Keskin'in  listesinde Van Çatak doğumlu İzmir’de yaşayan Erkan Katı’yı As Başkanlık için düşünülürken Başkan Vekilliğine Hasan Uçar, İnşaat sektöründe faaliyet gösteren iş insanları Mehmet Demirel, Mehmet Arslan Kalaç, Tekstilci Dindar Kaçar, Talip Ersöz ve Vedat Adıyaman gibi isimler yer aldı.