(VAN) TFF ikinci lig kırmızı grupta mücadele edecek olan Vanspor FK kongresi yine olaylı sona erdi.

TARAFTARLAR VE ADAY SALONU TERK ETTİ

Taraftarlar ve mevcut yönetime karşı tek aday olan Gökhan Hanoğlu’nun salonu terk ettiği kongrede Feyat Kıyak tekrardan başkan seçildi.

Taraftarların protesto ettiği kongrede, aday olan Vanspor yöneticisi Gökhan Hanoğlu’nun da üyeliği silindiği için adaylığı geçersiz sayıldı. Bunun üzerine eski Başkan Ferhat Kıyak tek listeyle yeniden ipi göğüsleyen taraf oldu.

Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan kongreye kimsenin katılmaması üzerine kongre çoğunluk aranmaksızın bugüne ertelenmişti. Bu gün çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilen kongrede yaşanan yoğun eleştiri ve tartışmalara rağmen yeni yönetim seçildi.

Kongrede aday olan Gökhan Hanoğlu, kongre esnasında kendisinin ve ekibinin üyeliğinin silinmesinden dolayı yarış dışı kaldı. Hanoğlu’nun bertaraf edildiği kongrede Feyat Kıyak tek listeyle aday oldu.

TARAFTAR PROTESTO ETTİ

Irkçı söylemlerinden dolayı sürekli olarak taraftarların hedefinde olan başkan Feyat Kıyak, rakibi ve listesinde yer alan isimlerin üyeliklerinin silinmesinden dolayı da taraftarlardan ciddi tepki topladı.

Salonda bulunan taraftarlar kitlesi sık sık Kıyak aleyhine slogan atarak, onu istemediklerini ifade ettiler.

Salonda konuşma yapan Feyat Kıyak ise, yine taraftar ve iş insanlarını hedef göstererek, “Başka şehirlerin yaşadığı şampiyonluğun (amedspor) tweetini atıp tebrik edeceğinize gelin bu şehrin takımı olana Vanspor’a şampiyonluğunu birlik beraberlik içinde yapalım. Başka takıma verilen desteğin Vanspor’a verilmediği serzenişinde bulundu.

KIYAK: BENİ İSTEMEYEN TARAFTAR VARSA BİR SAAT BU ŞEHİRDE DURMAM

Başkan Kıyak, “Liglerin bitimiyle birlikte başkan gitsin başkan yapamadı dediler ben taraftarlara şunu demek istiyorum ben sizlen geldim sizlende gitmek istiyorum. Siz istemezseniz bir saat bile bu şehirde durmam, eğer vicdanınız bu kadar başarıya el veriyorsa feyat kıyak bir saniye bu şehirde durmaz.

TARAFTARLAR ‘SENİ İSTEMİYOR’ DİYEREK SALONU TERK ETTİLER

Buna karşılık Gölkentiler taraftar grubu başkanı Nevzat Aslan tepki göstererek, “ Taraftara teşekkür etmek bu kadar mı zor. Önce taraftar gruplarına sonra size para verenlere teşekkür edeceksiniz bu taraftar seni istemiyor bunu da böyle bilesin diyerek taraftar grubuyla birlikte salonu terk etti.

Vanspor'da üç imza birden Vanspor'da üç imza birden

ADAY GÖKHAN HANOĞLU SALONU TERK ETTİ

Aday Gökhan Hanoğlu ise, kurduğum cümleler insanları galayana getirsin diye demiyorum. Sizlerde takdir edersiniz ki bir liste sunduk. Bu liste haklı haksız ret edildi. Bizde birkaç kelam edip salonu yeni başkana bırakmak istiyoruz diyerek söz hakkı istedi söz hakkı verilmeyen Hanoğlu ve yönetim kurulu salonu terk ederek tepkisini gösterdi.

İŞTE YÖNETİMDEKİ İSİMLER:

Yeni yönetim Feyat Kıyak, Bahattin Kıyak, Nazmi Akyüz, Zahir Cahan, Ferdar Çınak, Rıdvan Karaçavuşoğlu, Oktay Aksoy, Levent Subaşı, Eren Ebinç, Şahin Aslan, Gökhan Bayramoğlu, Übeyt Işık, M. Fatih Sarp, İsmail Ayaz, Nedim Kıymak, Muhammed Çiftçi, Fikret Beler, Emrah Ergün ve Orhan Tolga’dan oluştu.