Seçim çalışmaları kapsamında Bahçesaray ilçesinde bulunan Abdullah Zeydan, "Kimsenin Kürt oylarını bölmeye hakkı yok" dedi. 

Seçimler son günler kala DEM Parti Van İl Örgütü, seçim çalışmalarını durdurak bilmeden sürdürüyor. 
Zeydan: Kimsenin Kürt oylarını bölmeye hakkı yok

Bahçesaray ilçesinde de Halk BuluşEtkinliğe Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Abdullah Zeydan, İlçe Belediye Eşbaşkan Adayları Ayyaz Hazır, Nebahat Benek, Harun Okay ve ilçe yönetimi katıldı.

Önce esnaf ziyareti yapan DEM Partililer, çarşı ziyaretlerinde alkışlarla karşılandı. Adayları daha sonra ilçe binasına geçti. Burada konuşan Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, cezaevinde süren açlık grevleri ve Barış Annelerinin nöbetine dikkat çekti.

Van’da şüpheli kadın ölümü: Cesedi evde bulundu Van’da şüpheli kadın ölümü: Cesedi evde bulundu

Zeydan, "Bugün koltuk derdine düşeceğimiz bir gün değildir. Çağrımızdır; tüm arkadaşlarımızın yeri bu partidir. Halkımızın başarısı, cezaevindeki annelerimizin, siyasetçilerimizin özgürlüğü bizim koltuklarımızın hesaplarımızın üstünde bir yerde duruyor. Kürt halkının mücadelesinin kıymetini bilen herkesin yeri bu partidir. Bugün bir ses bir oy bile zulmün karşısında çok kıymetlidir. Kimsenin hakkı yok Kürt halkının oylarını böymeye, bizim kültürümüz dilimiz üzerine başka partilerde aday olan milletvekillerine, belediye başkan adaylarına gelsin DEM Parti'ye katılsınlar. Asıl bizim şimdi ittifaka ihtiyacımız var. DEM Parti'nin tüm Kürtlere ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

Abdullah Zeydan ve Bahçesaray Belediyesi adayları ilçedeki esnaf ve aile ziyaretlerini tüm gün sürdürürken, akşam ise iftar yemeğine katılacak. 

Muradiye ilçesinde Halk Buluşması düzenleyen DEM Parti, sabahın erken saatlerinden itibaren binlerce kişi tarafından karşılandı. Halk buluşmasına Muradiye Belediye Eşbaşkan adayları Hediye Sayıner, Barış Yılmaz, Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, Milletvekili Sinan Çiftyürek ve ilçe yönetimi katıldı. Kadın ve gençlerin yoğun olduğu halk buluması adeta mitinge dönüştü, burada konuşma yapan Neslihan Şedal ile Sinan Çiftyürek'in alkış ve zılgıtlarla karşılandı. 

Uzunay ve Altındağ'dan esnaf ziyareti

İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt, İpekyolu İlçe Eşbaşkan adayları Canan Uzunay ile Cevdet Altındağ ve ilçe yönetimi esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Alipaşa ve Süvaroğlu cadde esnafını ziyaret eden partililer, esnafla sohpet etti. Özellikle Eşbaşkan adayları Canan Uzunay ve Cevdet Altındağ'a yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, seçilmeleri halinde sürekli halkla iç içe olmasını istedi. 

Gürpınar ilçesinde köy ziyaretleri

Gürpınar İlçesinde Topsakal (Paçan) ve Yaramış (Kolan) köylerini Milletvekili Zülküf Uçar, Gönül Uzunay, İlçe Belediyesi Eşbaşkan adayı Mukaddes Karakoç ve ilçe yönetimi ziyaret etti. Köy ziyaretlerine ilçedeki kimi kanaat önderleri de katıldı.

Editör: İshak Kara