AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, ağır yenilgi yaşadığı seçimlerin değerlendirmesini partisinin Genel Merkezi önünde toplanan küçük bir gruba yaptı. 

‘MİLLETİN İRADESİ SANDIKTAN TECELLİ EDER’ 

Kurdistan kentlerindeki usulsüz seçmenleri savunan Erdoğan, “Milletin iradesi sandıktan tecelli eder, millet sözünü sandık yoluyla söyler. Millet siyasetçiye mesajını sandık vasıtasıyla verir, millet uyarısını ve takdiri sandık aracılığıyla iletir” dedi.  

Tuşba Belediyesi'nin borcu açıklandı! Tuşba Belediyesi'nin borcu açıklandı!

UMDUĞUMUZ NETİCEYİ ALAMADIK 

Erdoğan, devamında yerel seçimlerde umdukları ve istedikleri neticeyi alamadıklarını itiraf etti. Erdoğan, şöyle konuştu: “AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak daha öncekiler gibi bu seçim sınavında da yoğun bir şekilde hazırlandık. Seçim takvimi işlemeye başladığı günden itibaren kadrolarımızla gece gündüz sahadaydık. Son iki aylık dönemde şahsım 52 farklı şehrimizi ziyaret ettik, mitingler yaptım, halkımla bütünleştim, kucaklaştık. Netice böyle oldu. Her olanda bir hayır vardır.” 

SONUÇLAR İRTİFA KAYBI YAŞADIĞIMI GÖSTERİYOR 

Erdoğan, devamla şunları söyledi: “Sandıklar kapanmıştır millet son sözünü söylemiş, kararını vermiştir. YSK'mız önümüzdeki günlerde kesin sonuçları açıklayacaktır. Elbette her siyasi parti kendi bünyesinde seçim sonuçlarını analiz edecektir. Biz de 31 Mart seçimleri neticelerini açık yüreklilikle değerlendireceğiz öz eleştirimizi cesaretle yapacağız henüz kesinleşmemiz olmakla birlikte sandık sonuçları bize ülkemiz genelinde mahalli iradeler de irtifa kaybı yaşadığımı gösteriyor.”

‘GÜNEY SINIRLARIMIZIN ÖTESİNDE…’ 

"Ekonomi politikalarının olumlu sonuçlarını yılın ikinci yarısında görmeye başlayacağız"

Ülkemizin acil meselelerine daha fazla eğileceğiz, ekonomide yol haritamız olan OVP ve 12 kalkınma planımızı bugüne kadar kararlılıkla uyguladık. Enflasyon başta olmak üzere uyguladığımız ekonomi politikalarının olumlu sonuçlarını yılın ikinci yarısında görmeye başlayacağız. Bir kez daha güney sınırlarımızın ötesinde bir teröristan kurulmasına izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz darbe girişiminin faili FETÖ ihanet şebekesinin son kalıntılarını da temizlemekte kararlıyız. Türkiye'nin sözünün ağırlığını küresel barışın tesisindeki anahtar konumunu güçlendiren hamleleri devam ettireceğiz. Milletimizin yetki verdiği yerlerde gerçek belediyecilik vizyonumuzu inşallah başarıyla hayata geçireceğiz, milletimizin farklı tasarrufta bulunduğu yerlerde de çok daha güçlü bir şekilde gönülleri fetetmenin yollarını arayacağız."

Editör: İshak Kara