Kurban Bayramı zamanı Van’ın en hareketli noktalarından biri olan Hayvan Pazarı esnafı, Büyükşehir Belediye Eşbaşkanlarımız ve beraberindeki heyeti ağırladı. Eşbaşkanlar Neslihan Şedal ile Abdullah Zeydan, İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Cevdet Altındağ, Meclis Başkanvekili Tuncer Sağnıç, Meclis üyeleri ve ilgili daire başkanları, Kurban Bayramı öncesi Hayvan Pazarı’nı ziyaret etti.

948F45F2 476C 4Fcc B71A Dd6A2C9722Ee
İpekyolu ilçesi Özalp yolu üzerinde bulunan pazara giden Eşbaşkanlar, hayvan satıcıları ve yurttaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Pazarda incelemelerde bulunan Eşbaşkanlar, pazarın tamamını gezerek, burada yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ziyaret sırasında yurttaşlarla bir araya gelen Eşbaşkanlar, ayrıca pazar esnafının şikâyetleri ve taleplerini dinledi, alışveriş yapmaya gelen yurttaşlarla bir süre sohbet etti. 

İpek Bakırhan son yolculuğuna uğurlandı İpek Bakırhan son yolculuğuna uğurlandı

35750F15 0C8E 47B9 935A 0D8925277996

Eşbaşkan Şedal ve Zeydan, yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını belirterek, bunların giderilmesi için büyük bir çaba içerisinde olduklarını dile getirdiler. İlgili daire başkanlıklarının bir süredir pazarda hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Eşbaşkanlar, yurttaşların sorunsuz bir Kurban Bayramı ve kurbanlık teminini gerçekleştirebilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ettiler. Eşbaşkanlar, pazarın eksiklerini tespit ederek, daha sağlıklı bir pazar alanının oluşması için gerekli çalışmaları yapacaklarını sözlerine ekledi. Eşbaşkanlar ayrıca, pazardaki yurttaşların ve tüm Vanlıların bayramını kutladı.