(VAN) Kentin kalbi konumundaki Dabbağoğlu Parkında yenileme ve yeşil alan çalışması başlatıldı. Eskimiş havuzlar ve cami siluetini bozan zabıta kulübesi yıktırılarak yeniden tasarlanan park, daha estetik bir görünüme kavuşacak.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Beşyol Meydanında bulunan Dabbağoğlu parkında işlevini kaybetmiş ve kirlilik nedeniyle giderleri tıkanan havuzu, yeşil alan olarak yeniden tasarlıyor.

İpek Bakırhan son yolculuğuna uğurlandı İpek Bakırhan son yolculuğuna uğurlandı

Havuzun onarılamayacak kadar eskidiğini ve önceki dönemlerde havuz önüne yapılan Zabıta kulübesinin de parka görsellik konusunda büyük zarar verdiğini belirten Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Erdem Dara, “Parka ve havuza uzun yıllardır bakım yapılmamış. Havuzun çanağı kırılmış. Yine üst tarafta park içinde bulunan süs havuzu ve kanallar da önceki dönemde kapatılmış. Plansız yapılan havuz kapatmaları ne yazık ki ön tarafta bulunan havuzun su giderlerine ve elektrik aksamına da ciddi zararlar vermiş durumda. Bu da yetmezmiş gibi parkın önüne kocaman bir zabıta kulübesi dikilerek parkın tüm güzelliği yok edilmiş. Yapmış olduğumuz teknik çalışma sonucu hem parktaki yeşil alan miktarını artırmak için, hem de oluşan çirkin görüntünün önüne geçmek için parkı yeniden tasarlıyoruz” dedi.