Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) 31 Mart yerel seçim çalışmaları birçok kentte olduğu gibi Van’da da hız verdi.

G H M Sv Lo X Y A A72L1

DEM Parti Van’da seçim bürosu açılışlarına devam ediyor. İpekyolu (Rêya Armuşe) İlçesi’ne bağlı Erçek (Arçak) ve Hacıbekir (Xaçort) mahallelerinde gerçekleştirilen büro açılışlarına katılım yoğundu.

Erçek girişinde bir araya gelen kitle, konvoy halinde büronun açılacağı yere geçti. Burada uzun süre halaya duran kitle, “Bijî berwxedana zindana” ve “Jin, Jiyan, Azadî” sloganları attı.

G H Mj Bdt X A A As527

Açılışta konuşan Reya Armuşe Belediye Eşbaşkan adayları Canan Uzunay ile Cevdet Altındağ, yapacakları projelere dair aktarımlarda bulunarak, kayyumları göndereceklerinin sözünü verdi. Ardından konuşan Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal da kayyumlara tepki göstererek, işsizliğe, yoksulluğa dikkat çekti. Şedal, kentte yaşanan tüm sorunlara karşı çözüm geliştireceklerini kaydetti.

Konuşmaların arından zılgıt ve alkışlarla büro açılışı gerçekleştirildi. Sonrasında ise Şedal ve beraberindeki heyet, İpekyolu’na bağlı mahalle ve köyleri dolaşarak, halkla selamlaştı.

Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları: Halkın Helal Oylarıyla Seçildik Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları: Halkın Helal Oylarıyla Seçildik

G H H Vy To X Q A A1Jj Q

Ardından yine konvoylar halinde Hacıbekir’e geçen kitle, burada da büyük bir coşkuyla karşılandı. Uzun süre halaya duran kitle sık sık, “Bijî berxwedana zindana” sloganlarıyla Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecride tepki gösterdi.

Burada yine söz alan Şedal, Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün sağlanması ve Kürt sorunun çözümü talebiyle cezaevlerinde başlatılan açlık grevleri ile tutsak yakınları tarafından başlatılan Adalet Nöbetlerine dikkat çekti.

Konuşmaların ardından büyük bir coşkuyla büro açılışı gerçekleştirildi.

G H Mj Bdz X E A A S P R

Editör: Haber Merkezi