Serik Belediyespor’un U-19 takımının Esenler Erokspor maçına çıkmasını protesto etmek amacıyla Bursaspor karşılaşmasının 22’nci dakikasında sahadan çekilen Vanspor’a bir destekte Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda VATSO Başkanı iş insanı Zahir Kandaşoğlu’ndan geldi.

İyi günde kötü günde Vanspor’a her zaman destek veren yanında olan Van Ticaret Sanayi İş Dünyası Dernek Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Vanspor’a yapılan haksızlığa sessiz kalmayarak, sert tepki gösterdi. Kandaşoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi. Yazıklar olsun. Vanspor’a yapılan haksızlıkları kesinlikle kabul etmiyoruz. Vanspor üzerinde kirli oyunlar oynanıyor. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken, Ali Cengiz oyunlarıyla yapailan haksızlıkları görmezden gelemeyiz” dedi.

Kandaşoğlu açıklamasının devamında ise şöyle devam etti. Şampiyonluk mücadelesi veren Vanspor’un ligin son haftasında deplasmanda Bursaspor ile karşılaştı. Serik ise lider Esenler Erokspor karşısına U19 takımıyla çıktı. Bu yüzden maçın 22’nci dakikasında sahadan çekilen Vanspor’un onurlu bir dik duruş sergilediğini belirterek, “Serik Belediyespor yönetimi, TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta ligin son haftasında şampiyonluğu doğrudan etkileyecek olan Esenler Erokspor karşılaşmasına U-19 takımıyla çıkması yanlıştır.

Bu doğrudan Vanspor’umuzun şampiyonluğunu engellemektir. Tüm Türkiye gördü. Yazıktır günahtır bir sezonun emeğinin karşılığı haksızlık olmamalı.

1. Lig'de küme düşen ve play-off takımları belli oldu 1. Lig'de küme düşen ve play-off takımları belli oldu

TFF bu konuda gereğini yapmalıdır. Bunun takipçisi olacağız. Van’a ve Vanspor’a yazık değil mi?” dedi.

Editör: İshak Kara