Açılışa Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Abdullah Zeydan ve DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

G H63 H3 A X Q A A0C Ow

Adayları ıslık ve alkışlarla karşılayan yurttaşlar, büyük bir coşkuyla uzun süre halaya durdu.

İlk olarak söz alan Begiri Belediye Eşbaşkan Adayları Hediye Sayıner ve Barış Yılmaz, halkı selamladı.

‘ÖNEMLİ OLAN HALKIN BAŞARISI’

Van Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanları netleşti! İşte o isimler Van Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanları netleşti! İşte o isimler

Açılışta konuşan Abdullah Zeydan da Muradiye halkının her zaman direniş içerisinde olduğunu ve partilerini sahiplendiğini söyleyerek, halka sahiplenmelerinden kaynaklı minnettar olduklarını kaydetti.

Zeydan, “Sizlere karşı birçok zülüm ve baskı yapıldı ama siz hiçbir zaman direnişinizden, duruşunuzdan taviz vermediniz. Bugün doldurduğunuz bu alan kayyum ve yandaşlarına öyle bir cevap oldu ki bundan dolayı bir kez daha sizleri tebrik ediyorum. Eşbaşkan adaylarımız emin ellerde biliyoruz. Bizler için makam ve mevki önemli değildir. Önemli olan bizim partimizin başarısı ve halkımızın başarısıdır” diye konuştu.

G H63 H2 W4 A Eljw P

Muradiye halkının 31 Mart’ta sandıklara giderek, kayyumlara cevap vereceğini söyleyen Van İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt ise “Bu seçim yolsuzlukların hesabını sorulduğu bir seçim olacaktır. Bugüne kadar yapılan bütün rantların ve haksızlıkların sorulacağı bir seçim olacaktır. Bizim Muradiye halkına inancımız sonsuzdur” şeklinde konuştu.

Editör: İshak Kara