Van’da 17 Mart’ta tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Newroz kutlamaları için yapılan hazırlıklar aralıksız sürüyor. Tertip Komitesi, Newroz’un  Van Kalesi eteklerinde kutlayacağını belirtirken DEM Parti Van İl Örgütü, Belediye Eşbaşkan adaylarıyla birlikte kentin belirli önemli noktalarında Newroz çağrısı yaptı.

ESK'nin önündeki uzun kuyruklar bu haberden sonra azalacak! ESK'nin önündeki uzun kuyruklar bu haberden sonra azalacak!

 Van Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sağyiğit, Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal ve beraberindeki partililer kentin en işlek noktalarında bröşür dağıtarak yurttaşları Newroz’a davet etti. Esnaf ziyaretinde halkla sohbet eden partililer, Newroz’un önemine dikkat çekti.

ŞEDAL’DAN GENÇLERE KADINLARA ÇAĞRI

Sağyiğit, Şedal kalabalık bir grupla Adalet Nöbetindeki Barış Annelerini ziyaret etti. Daha sonra Newroz için çağrı yapan Büyükşehir Eşbaşkan adayı  Neslihan Şedal, newroz çağrısı yaparak, “Gençlerimiz, kadınlarımız demokratik bir yaşam için Newroz ateşini beraber yakalım” dedi.

ZEYDAN: ÖZGÜRLÜK ATEŞİNİ BİRLİKTE YAKALIM

Büyükşehir Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, Newroz çağrısında, “Değerli halkımız dönem özgürlük dönemidir. Bu Newroz’da özgürlük ateşini birlikte yakacağız. Pazar günü Newroz kutlamasına tüm değerli halkımız davetlidir” dedi.

Editör: Haber Merkezi