Van'da 'bir şeyin yok' denilen tutuklu hayatını kaybetti Van'da 'bir şeyin yok' denilen tutuklu hayatını kaybetti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen "Anadolu Medya Ödülleri" törenine katıldı. Erdoğan, Colemêrg Belediyesi'ne kayyım atanmasına dair konuştu. Erdoğan, kayyım ataması sonrası Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) milletvekillerinin Meclis Genel Kurulu’nda başlattığı eylem ve nöbetine tepki gösterdi.

Erdoğan, AKP’lilerin DEM Partililere yönelik saldırısını görmezken gelerek, DEM Partililerin saldırdığını iddia etti. Erdoğan, ayrıca kayyım atamasının hukuki olduğunu savundu.

Erdoğan, "31 Mart'tan önce ne dedik 'Eğer adaylarınız herhangi bir gayrimeşru, gayriyasal işlemlere girmediyse, katılmadıysa onlara söyleyecek sözümüz yok. Ama gayriyasal işler yapmışsa bizler de yasaları işletmek durumundayız ve işletiriz.' Hakkari şimdi bunun ilk adımı olmuştur. Şu anda hukuk da gereğini yapmıştır ve bundan sonra yapmaya devam edecektir” dedi. 

Erdoğan, DEM Partililerin, “Belediyeler bizimdir” sloganlarına da tepki göstererek, “Belediyeler ne onlarındır ne terör örgütünündür. Belediyeler kimsenin arka bahçesi değildir. Belediyeler sırtını Kandil'e rastlayanların hiç değildir. Nerede olursa olsun belediyeler halkımızındır, aziz milletimizindir” diye konuştu.

Editör: İshak Kara