İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’ndan jet yanıt

İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan ve İçişleri bakanlığı açıklamasına jet yanıt

İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’ndan jet yanıt

Partisinin İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a peş peşe yanıt geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın söylediklerine bakmayın, o önce konuşur sonra dediklerimi aynen yapar” dedi ve sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

Ey Şahıs, Şanlıurfa’ya önerdiğim enerji modelini önce trollerinle kapatmak istedin; baktın olmuyor kendin geldin. Bugün 1 saat kürsüde beni anlatmışsın, anlat anlat. Beni takip etmeye devam et. Tekrar ediyorum, Şanlıurfa’nın taşlık arazisinde güneş enerjisinden elektrik üretilir.Erdoğan’ın söylediklerine bakmayın, o önce konuşur sonra dediklerimi aynen yapar. Asgari ücret, elektrik faturaları, emekliye ikramiye, 3600 ek göstergede yapacağı gibi… Şimdi de kadınları ve nafakayı konuşmaya başlamış. Koş Erdoğan koş, sana daha neler yaptıracak bu Bay Kemal!”

İmamoğlu ise İstanbul’a hizmet için çalıştıklarını vurgulayarak şunları yazdı:

“2,5 yılda yaptığımız yatırımlar ve hayata geçirdiğimiz projelerle İBB’de 21.500 kişiye istihdam sağladık. 2024’e kadar yeni yatırımlar ve projelerle Cumhurbaşkanımızın iddia ettiği rakamı, yani 45 bin kişiyi, İstanbul’a hizmet için istihdam etmek üzere var gücümüzle çalışacağız.”

İMAMOĞLU 86 BİN YOL ARKADAŞIMI EZDİRMEM

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) işbaşı yaptırılan 737 personelin ‘terörle iltisaklı’ olduğunu öne sürerek özel teftiş başlattığını duyurdu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan İçişleri Bakanlığı’nın söz konusu açıklamasına sert yanıt geldi.

“Hak yemem hakkımı da yedirmem” dediğini hatırlatan İmamoğlu, “İstanbul’a hizmet eden 86 bin yol arkadaşımın yanındayım, ezdirmem” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, “Suçu olanla sonuna kadar birlikte mücadele edelim. Ama şu bilinsin ki; İBB ailesine saldıranlar, karşısında beklenmedik bir birliktelik ve güç görecek” dedi.

İBB’nin yanıtını “İçişleri Bakanlığı’nın, İBB’nin 86 bin çalışanını töhmet altında bırakan skandal açıklamasına İBB’nin yanıtıdır” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER