Hakkari Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış'ın tutuklanarak yerine kayyum atanmasına karşı tepkiler dinmiyor.

Hakkari merkez ve Yüksekova ilçesine bağlı birçok mahallede gençler akşam saatlerinde protesto eylemine başladı.

Hakkari merkeze bağlı Pehlivan ve Yeni mahallelerde alanlara çıkan gençler, mahallelerde barikat kurup ateş yaktı. Polisler, gaz bombası, plastik mermi ve tazyikli suyla gençlere müdahale etti. Gençler ise, havai fişek ve taşlarla karşılık verdi. Gençlerin attığı molotof kokteyli bir zırhlı araca isabet etti. Alev alan zırhlı araç, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Hakkari'de polisler DEM Parti eş genel başkanlarının da olduğu gruba gaz sıktı. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Hakkari İl Örgütü binası önünde milletvekillerinin kayyup protestoları sürüyor.

Parti binasından çıkmaya çalışan milletvekillerine polisler engel oldu. Yaşanan tartışmanın ardından polisler, aralarında DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan’ın da olduğu gruba biber gazı sıktı. Parti binasındaki kitle, bunun üzerine polislere tepki gösterdi. Gerginlik, polisin yolu açmasıyla son buldu. 

Van’da çaya düşen çocuğun cansız bedenine ulaşıldı Van’da çaya düşen çocuğun cansız bedenine ulaşıldı

YÜKSEKOVA - GEVER

Yüksekova’da günlerdir gençler ayakta. Orman, Kışla, Cumhuriyet ve Esentepe mahallelerinde gençler barikat kurdu. Polislerin attığı gaz bombaları mahalleleri gaza boğdu.

Gençler protestolar boyunca “Bijî berxwedana zindanan” ve “Sıddık başkan onurumuzdur” sloganları attı.  Olaylar yer yer devam ediyor.

Editör: İshak Kara