(İZMİR) 25 ve 26’ncı dönem HDP İzmir Milletvekili ve eski Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan CHP'ye katıldı.  Doğan'a rozetini grup toplantısında CHP Genel Başkanı Özgür Özel taktı.

MÜSLÜM DOĞAN KİMDİR?

Müslüm Doğan 15 Ekim 1959 tarihinde Sivas'ın Divriği ilçesi Karakuzulu köyünde dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden harita mühendisi olarak mezundur. Sosyal Güvenlik Kurumu'nda şube müdürlüğü ve daire başkan vekilliğ yaptıktan sonra 2012 yılında emekli oldu.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası GYK üyeliği, Divriği Derneği Başkanlığı ve Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı yaptı.

Doğan, Halkların Demokratik Partisi'nin kuruluşunda yer aldı ve ilk dönem Merkez Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yaptı. İlk defa Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde HDP İzmir 2. bölge milletvekili olarak meclise girdi.

Van'da 'OHAL görüntüsü canlı tutulmak isteniyor' Van'da 'OHAL görüntüsü canlı tutulmak isteniyor'

Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri öncesi kurulacak seçim hükûmeti için Ahmet Davutoğlu kendisine bakanlık teklifi etti. Ardından 27 Ağustos 2015 tarihinde Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 63. Türkiye Hükûmeti'nde yer aldı. 22 Eylül 2015 tarihinde hükûmette yer alan diğer HDP'li bakan Ali Haydar Konca ile birlikte görevinden istifa etti.