(VAN) Büyükşehir Belediye binası önünde düzenlenen törene Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, HDP eski Eş Genel Başkanı ve DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, DEM Parti ve DBP Van İl Eşbaşkanları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri, aşiretler grupları ve çok sayıda yurttaş katıldı.

C5C519Cf C7F9 417C 8Ba4 A724426E6C1B Kopya

Van'ın geleceği İstanbul'da masaya yatırıldı Van'ın geleceği İstanbul'da masaya yatırıldı

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Zeydan ve Şedal, bayramlaşmaya gelen yurttaşlarla tek tek ilgilenerek sorun ve taleplerini dinledi.

‘KAYYIM ATAYAN İKTİDARIN BU POLİTİKALARINI KABUL ETMEYECEĞİZ’

Bayramlaşmada konuşan HDP eski Eş Genel Başkanı ve DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, ”Hepinizin bayramını kutlu olsun. Bugün DEM Parti olarak 31 Mart’ta kayyımın elinden belediyelerini alan ve yapılmak istenen irade gaspına karşı belediye eşbaşkanlarını yalnız bırakmayan Van halkı ile büyükşehir belediye eşbaşkanlarımızı ziyarete geldik.  Kürt halkının iradesine saygı duyamayan, kimliğini, kültürünü yok sayan bu zihniyete karşı bugün bir arada olmamız ve büyükşehir belediyemizi ziyaret etmemiz Ankara’ya büyük bir mesaj oldu.

Arrrr Kopya

Halkımızın iradesini yok sayan, kimliğini yok sayan bu iktidar nerede karşımıza çıkarsa bizler Kürt halkı olarak orada dimdik ayakta olacağız.  Çünkü biliyoruz ki hiçbir güç halkın iradesi önünde duramaz ve durmayacaktır. Yıllardır bu halkın iradesine kayyım atayan ve atamaya devam eden iktidarın bu politikalarını kabul etmeyeceğiz ”ifadelerini kullandı.