Van İl Temsilcisi Nurcan Alpaslan, gönüllü olarak yürüttüğü görevini daha aktif ve daha genç olan Van YYÜ öğretim üyesi Dr. Rabia Sena Dalkılıç’a devretti.

TEMA Vakfı Van’da faaliyetlerine devam ediyor

TEMA Vakfı Van İl Temsilcisi Nurcan Alpaslan, gönüllü olarak yürüttüğü görevini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde görev yapmakta olan Dr. Öğr. Üyesi Rabia Sena Dalkılıç’a devretti.

Doğa Oteli Doğa Oteli

TEMA Vakfı’nı temsil etmenin kendisi için büyük bir gurur olduğunu belirten yeni İl Temsilcisi Rabia Sena Dalkılıç,“Bugün ülke genelinde1 Milyon 100 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nı ilimizde temsil etmek benim için büyük bir mutluluk. Bu büyük sorumluluk ile ilimizin, başta toprak olmak üzere Van Gölü havzası ve tüm doğal varlıklarının korunmasına dair bilinci geliştirmek için tüm çalışmaları gönüllü ekibimle birlikte sürdüreceğiz.

Bu kapsamda öncelikle Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA, Genç TEMA ve Mezun TEMA gruplarını oluşturarak gönüllü sayımızı artırmayı ve ilimize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bu sebeple kalbi doğa için atan herkesi TEMA Vakfı gönüllüsü olmaya çağırıyoruz” dedi.

TEMA Vakfı Van İl Temsilciliği ekibi, yaşanabilir bir gelecek için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütmek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunmasını sağlamak için çalışıyor. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle işbirliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırıyor.

TEMA vakfının yeni temsilci ve ekibine Van adına başarılar diliyor ve hayırlı olsun diyoruz.

Editör: İshak Kara