(VAN) Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, yurttaşlara daha konforlu ve ulaşım imkânı sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

Otomobil şarampole yuvarlandı: 9 yaralı Otomobil şarampole yuvarlandı: 9 yaralı

Tüm ilçelere ulaşım imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, son olarak ulaşımında büyük sıkıntıların yaşandığı 110 kilometre uzaklıktaki Bahçesaray ilçesinin ulaşım sorununu gidermek için otobüs seferlerine başlıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2 otobüs her gün sabah 09.00 ile öğleden sonra 16.00’da Van merkez ve Bahçesaray ilçesi çıkışlı seferler yapacak. Seferler 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle başlayacak. 

Öte yandan Başkale, Çavuştepe/Zernek/Hoşap, Abalı/Aladüz, Sağlamtaş/Çakırbey/Çolpan, Gendelova/Çomaklı/Kozluca/Yalnızağaç, Esenpınar/Halkalı/Yaylıyaka, Şahgeldi/Tabanlı/Pirgarip, Gedikbulak/Derebeyi/Bağdaşan/Karaağaç/Ermişler, Karagündüz, Ilıkaynak/Aşağı-Yukarı Gölalan güzergâhlarında sefer yapan kiralık araçların da sözleşmesi sona ererken, söz konusu güzergâhlarda yurttaşlara daha iyi hizmet vermek amacıyla belediyeye ait otobüslerle hizmet verilecek. 

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, kiralık araçlarla ilgili sözleşmenin sona ermesinin ulaşım hizmetini aksatmayacağını belirterek, yeni otobüslerle daha kaliteli ve kesintisiz bir ulaşım hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirtti.