İlçe ziyaretleri kapsamında ilk olarak Bahçesaray ilçesine gelen Eşbaşkanları ve beraberindeki heyet, Bahçesaray Yolu’nda çığ düşen bölgelerde incelemelerde bulundu.

E64C254F 1D2C 45Ea A23C Bad33B40D3Ed

Daha sonra Bahçesaray Belediyesi Eşbaşkanları Nebahat Benek ve Ayvaz Hazir’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan heyet, ilçe halkı ve esnafıyla da bir araya gelerek, taleplerini dinledi.

“BAHÇESARAY’IN VAN'DAKİ 14'TE 14 ZAFERİ İÇERİSİNDE AYRI BİR YERİ VAR”

Ziyarette konuşan Eşbaşkan Neslihan Şedal, Bahçesaray’ın en çok ötelenen ve hizmet görmeyen yerlerden biri olduğunu ifade ederek, “Bahçesaray ilçemiz en çok kimliğiyle oynanan, en çok iktidarın yürütmek istediği politikaların yerini bulduğu ve halkın içinde bulunduğu yoksulluğun en açık halinin yansıdığı yerlerden biridir. Dolayısıyla bu seçimde burayı almak sadece bir seçim üstünlüğü değil, buradaki halka hizmet edebilmek ve sorunları çözebilmek açısından son derece önemlidir. İlçede hakikaten kökleşmiş sorunlar var. Başta yoksulluk sorunu, kadın kimlik sorunu, ekolojik sorunlar ve birçok sorunun derinleştiğini görebiliyoruz. Bundan sonraki süreçte temel hedefimiz birlikte kontak kurarak ve koordineyi sağlayarak, burası için ne yapılması gerekiyorsa hızlı bir şekilde yapmak olacak. Bunun sözünü bir kez daha buradan verelim. Sizleri tekrardan kutluyoruz. En güzel şekliyle, en güzel haliyle buraya layıkıyla bir hizmet gerçekleştireceğinize inanıyoruz. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

0A51F4A2 C7F9 40A5 Ac02 2A8043997Df3

“BAHÇESARAY İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

31 Mart seçimlerinde demokratik hakkını kullanan Bahçesaray halkına teşekkür eden Van büyükşehir belediye Eşbaşkanı Abdullah Zeydan ise “Bahçesaray bizim çok önemsediğimiz bir yerdir. Dolayısıyla buraya da güçlü bir şekilde tebrik ziyaretine geldik. Bahçesaray’da gerçekten bizleri derinden yaralayan bir yoksulluk sorunu var. Bununla birlikte büyük bir yol sorunu var. Artık halkımız açısından eziyetten ziyade zulme dönüşmüş, büyük problemler yaratan hem maddi hem manevi olarak burada yaşayan halkımıza büyük külfetler doğuran büyük bir sorun. İnşallah buradaki bütün sorunları Büyükşehir Belediyemizin bütün imkânlarını seferber ederek, elimizde ne geliyorsa o ruhla, o bilinçle buradaki halkımıza hizmet sunmayı amaçlıyoruz. İnşallah eş başkanlarımız, belediye meclisimizle birlikte Bahçesaray’ımıza layık hizmetler üreteceğimize inanıyoruz. Biz tekrar burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Sizleri tebrik ediyoruz ve başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

BAHÇESARAY BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI; “BAHÇESARAY HALKINA GÜZEL HİZMETLER ÜRETECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

Bahçesaray Belediye Eş Başkanları Nebahat Benek ve Ayvaz Hazir da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Büyükşehir’imizin destekleri ile burada çok güzel çalışmalar yapacağımıza ve Bahçesaray halkına güzel hizmetler üreteceğimize inanıyoruz” dedi.

Eşbaşkanlar daha sonra ilçede kurulan taziyeye birlikte gidip Çatak ilçesine doğru yola çıktılar. 

75D9A6E1 3537 444E B424 807E01Ddf7Eb

İKİNCİ ZİYARET ÇATAK İLÇESİNE

Van'da 1. Kürt Dili Sempozyum Van'da 1. Kürt Dili Sempozyum

Neslihan Şedal, Abdullah Zeydan ve beraberindeki heyet, ilçe halkı ve esnaf ziyaretinin ardından Çatak İlçesine geçti.

Çatak ilçesinde Belediye Eşbaşkanları Reşat Eraslan ve Gülten Baran’ı ziyaret eden Eşbaşkanlar tebrik ederek başarılar diledi.

“ARTIK ÇALIŞMA ZAMANIDIR”

Çatak Belediyesi Ziyaretinde konuşan Neslihan Şedal, buradaki çalışma ve özverilerinden dolayı Çatak halkına teşekkür ederek, “Zor zamanlardan geçtik. Arkadaşlarımız her mahallemizde her evimizi ziyaret ederek, ciddi bir çalışma ortaya koydular. Bundan dolayı da sizleri tebrik ediyoruz. Bizler inanıyoruz ki burada çok güzel çalışmalar yapılacak. Özellikle kadınlarımıza yönelik güzel şeyler ortaya konulacak. Sizlere tekrardan teşekkür ediyor ve sizleri kutluyoruz. Artık çalışma zamanıdır. Güzel çalışmalar ortaya koyacağımıza inanıyoruz” dedi.

67Ee1186 C7Cd 422A A607 F636Bad59459

DEM PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ MAHMUT DİNDAR “BUNDAN SONRA HALKIMIZ BİZLERDEN HİZMET BEKLİYOR”

DEM Parti Van Milletvekili Mahmut Dindar da Yapılan özverili çalışmalarından dolayı herkese teşekkür ederek, “Gerek Çatak, Bahçesaray gerekse Gevaş zorlu süreçlerden geçti. Halkımızla birlikte zorlu bir mücadeleyi geride bıraktık. Bundan da büyük bir başarı sağladık. 13 ilçemiz ve Büyükşehir Belediyemizi aldık. Bundan sonra halkımız bizlerden hizmet bekliyor. Büyükşehir Belediyemizle birlikte şehrimiz halkımıza büyük hizmetler yapacağız. Partimiz adına tekrar sizleri ve Çatak eşbaşkanlarımızı tebrik ediyoruz. Başarılar diliyoruz.” Şeklinde konuştu. 

ÇATAK BELEDİYE EŞBAŞKANLARI; “BUNDAN SONRA ELBİRLİĞİ İLE HALKIMIZA HİZMET EDECEĞİZ”

Çatak Belediye Eşbaşkanları Reşat Eraslan ve Gülten Baran ise ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Seçim sürecindeki güzel bir çalışma ortaya koyduk. Ve güzel bir sonuç elde ettik. Bundan sonra da elbirliği ile halkımıza hizmet edeceğiz. Sizlerin her zaman yanımızda olduğunu biliyoruz. İlçemize tekrar hoş geldiniz. Ziyaretiniz bizleri mutlu etti. Hepinize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

39Ceb2E9 6Fda 494D 894B 39F3362A2F9E

Çatak Belediyesi ziyaretinin ardından Eşbaşkanlar ve beraberindeki heyet Çatak esnafı ve halkla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledikten sonra buradan ayrıldı.

Editör: İshak Kara