İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Van Şubesi'nden öncülüğünde dün yapılan çağrı ile "Belediye bizim sokaklar bizim" sloganıyla Van’da çok sayıda kişi alana inerek temizlik yaptı.

B03Ec75B C20D 48B2 Accd Ff7236224D88

Saat 9’da Cumhuriyet Caddesinde başlayan temizlik seferberliği öğleden sonra Van beşyol mevkiinde son buldu.

BALKAN: TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK

İnşaat Mühendisleri Odası Van Şube Başkanı Baran Bulut Balkan, “Kentimizde iki gündür bir kaos vardı. Kentimiz yorgun ve gönlü kırık ve yıpranmıştı. Dün alınan haberle birlikte kent yerini sevince ve coşkuya bıraktı.

Bu noktada bizlere halktan bir talep geldi. Kentimizin yıpranmışlığını kentimizi daha refaha kavuşturmak için önce kentimizin temizliğini yapmamız gerekiyordu. Bu noktada Cumhuriyet Caddesinden başlayarak Milli Egemenlik Caddesinden Beşyola doğru temizlik seferberliği başlattık.

Halk ve esnaftan, üyelerimizden ciddi katılım oldu bizler mutlu ve umutluyuz.  İnşaat Mühendisleri odası olarak emeği geçen herkese teşekkürler”.

BELEDİYE DE BİZİM SOKAKLARDA

Van'da Otomobil Su Kanalına Uçtu, Baba ve Oğlu Hayatını Kaybetti! Van'da Otomobil Su Kanalına Uçtu, Baba ve Oğlu Hayatını Kaybetti!

SES üyesi Fatma Arslan ise, “Son zamanlarda yaşananları biliyorsunuz. Halkın meşru bir direnişi vardı. Bu direniş sırasında istenmeyen bazı şeyler yaşandı. Biz belediyemize sahip çıktık belediye bizim dedik. Sokaklar bizim dedik. Biz bu sokakların bu ilin ve ülkemizin her zaman barış içerisinde olmasını güzellikler içerisinde olmasını istiyoruz. Bu yüzden diyoruz ki ilimizi güzelleştireceğiz. Biz ilimizi kendimiz kendi olanaklarımızla temiz tutacağız. Belediyeyi esas alacağız ve belediyeye her zaman destek olacağız.

Halkın büyük direnişiyle kazanılan zaferi bizleri çok mutlu etti. Her zaman her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Bu etkinlikten dolayı inşaat mühendisleri odasına teşekkürler. Bizde SES Van şubesi olarak bu etkinliğe destek vermekten gururlu ve onurluyuz”.