Büyükşehir itfaiyecilerine afetlerde hayvan kurtarma semineri Büyükşehir itfaiyecilerine afetlerde hayvan kurtarma semineri

(VAN) 1 yıldır Ali Aslan’ın vekaleten baktığı İŞKUR İl Müdürlüğüne Selma Biçek atandı. 1988 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Van Bölge Müdürlüğünde memur olarak işe başlayan Biçek, 1993 yılında şef kadrosuna atandı.

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KADIN VE AİLE HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTÜYORDU

Zaman zaman bölge müdürlüğüne vekalet eden Biçek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bölge Müdürlüklerinin Türkiye İş Kurumu Müdürlükleri ile birleşmesinden dolayı Van Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünde şef olarak görev yaptı. 2015 yılında Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı olarak atanan Biçek, 2020 yılından itibaren Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu.

İL MÜDÜRLÜĞÜME YÖNETİCİ OLMANIN MUTLULUK VE HEYECANI İÇERİSİNDEYİM

İŞKUR Van İl Müdürlüğünde bugün itibariyle görevine başlayan Biçek, yaptığı açıklamada, “Yüce Rabbimin takdiri ve bakanımızın tensip ve teveccühüyle şahsımıza tevdi edilen Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevine bugün itibariyle başlamış bulunuyoruz. 20 yıl boyunca hizmet verdiğim, il müdürlüğüme yönetici olmanın mutluluk ve heyecanı içerisindeyim. Bu kıymetli vazifeyi nasip eden Rabbime hamdolsun. Başta tüm çalışma arkadaşlarım ve işgücü piyasasının tüm paydaşlarıyla hep birlikte Van’ımızın istihdam düzeyini en yüksek seviyelere çıkarmak şiarımız olacaktır. Bu önemli vazifeyi icra ederken tüm değerli dostlarımızın desteği ve heyecanı bu süreçte bizleri motive edip hedefimize ulaştıracaktır. Ben bu atanmanın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SELMA BİÇEK KİMDİR?

Selma Biçek, 1965 yılında Van’da doğdu.  Van'ın Edremit ilçesi ve  Van merkezinde geçirdiği çocukluk yıllarının ardından  eğitim hayatına Van'da devam etmiştir. Lisans  eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde başarıyla tamamlamış, ardından akademik yolda ilerlemek adına Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Yönetimi Anabilim Dalı'nda yüksek lisans  eğitimini tamamlamıştır.

Kariyerine 1988 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Van Bölge Müdürlüğü'nde memur olarak başlamıştır. Burada gösterdiği başarılı çalışmalar neticesinde 1993 yılında Şef kadrosuna atanmış ve zaman içerisinde bölge müdürlüğüne vekalet etme sorumluluğunu üstlenmiştir. Daha sonraki yıllarda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bölge müdürlüklerinin Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü ile birleştirilmesi sonucunda, Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nde Şef olarak görev yapmıştır. 

2015 yılında,  Van Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne İl Müdür Yardımcısı olarak atanmış, bu göreviyle de kentinde sosyal hizmetlerin gelişimine katkı sağlamıştır. 18 Ağustos 2020 tarihinde ise,  Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı'na asaleten atanan Biçek son seçimlerde AK Parti Van milletvekili adayı olmuştu.