Van milletvekili ve Erzurum Büyüksehir Belediye eş başkanları adayı Gülderen Varli ve Metin Gözmen seçim bölgesi olan Erzurum'da büro açılışları yaparak seçim çalışmalarına başladılar.

774Be02A 31Fb 4E95 8Ac2 77C11Cda55Fc

CHP ve DEM Parti: AKP’yi seçime davet etti CHP ve DEM Parti: AKP’yi seçime davet etti

Eş başkanları yüzlerce araçlık bir konvoy ile karşılandı. Kalabalık bir kitle ve coşku ile karşılanan eş başkanlar önce Karayazı'da daha sonra da Karaçobanda büro açılışları gerçekleştirdi. Karayazı'da kısa bir konuşma yapan Varli, 31 Mart yerel seçimlerinde halkın kayyımlara gereken cevabı vereceklerini ve büyük bir farkla belediyeleri alacaklarını ifade etti. 
'Kayyumları çöpe atacağız' 
Karayazı halkının kayyımları çöpe atacaklarını dile getiren Varli, "Artık kimse bu halkın iradesine kayyum atayamaz, kimse bu halkın coşkusu karşısında duramaz, bu halk 31 Mart'ta kayyumlara gereken cevabı sandıkta verecektir. Talanlara, yolsuzluklara ve hırsızlıklara artık dur diyecek" ifadelerini kullandı.

'Bizim olanı geri almaya geldik'
Karayazı'dan sonra büyük bir konvoy ile Karaçoban'a geçen Varli'yı büyük bir kalabalık karşıladı. Burada kitleye seslenen Varli, "Karaçoban'dan tüm kayyımlara sesleniyorum, bizim olanı geri almaya geldik. Bu halk artık hırsızlık ve yolsuzluklarınıza katlanmak zorunda değil, Karaçobanlılar Şeyh Saidin torunları, Şeyh Said nasıl size boyun eğmediyse, torunları da size boyun eğmeyecek" dedi. 
Daha sonra seçim büroları coşkulu halaylarin ardından açıldı....

Editör: İshak Kara