(VAN) Van’da bulunan Özel Akdamar hastanesi doktor ve çalışanların destekleriyle “Çevre Haftası” dolayısıyla sahilde geniş katılımlı bir temizlik etkinliği düzenledi. 

Edremit ilçesi Vangölü sahil yolu bulvarında doktor ve çalışanların katılımıyla temizlik yapıldı.

GELECEK NESİLLERE TEMİZ ÇEVRE BIRAKMAK İÇİN BURDAYIZ

Etkinlikte konuşan Özel  Akdamar Hastanesi genel müdürü sayın Neval Özgökçe; “Küresel ısınmanın etkisiyle Dünyamız kirlendi. İnsanlar zarar vermeye başladıkça çevre de günden güne kirleniyor. Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için hastane olarak Dünya çevre haftası nedeniyle etkinlik yapmak istedik umarım diğer kurumlara önek olur.

Hayvanları ‘öldürme’ yasası komisyondan geçti Hayvanları ‘öldürme’ yasası komisyondan geçti

MİLLET UZAYA GİTMİŞKEN BİZLER ÇEVRE TEMİZLİĞİ İLE UĞRAŞIYORUZ

Hastane Çalışanı Bahattin Güçlü ise, “Dünya çevre haftası nedeniyle Akdamar olarak bir etkinlik düzenledik. Yarınlarımıza çocuklarımıza örnek olabilmek adına çevre temizliğine başladık herkes bu zamanda uzaya gitmişken biz hala çevre temizliği ile ilgileniyoruz. İnsanlarımız çok kötü bu anlamda biz herkesin çevreye karşı duyarlı olmalarını istiyoruz. Lütfen çöplerinizi yerlere atmayın çöp kutularına atın. Bununla ilgili mesaj vermek istedik inşallah başarılı olmuşuzdur.

GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR ÇEVRE BIRAKALIM

Diyetisyen Dr. Evin Kara, “Çevre haftası adına böyle bir etkinlik yapmak istedik özellikle sürdürülebilirlik konusunda çok önemli, Van’ımızın çevresi çok güzel maalesef çok kirli, bu yönden çevreye olumlu bir katkıda bulunmak için böyle bir etkinlik yaptık. Umarım herkese örnek olmuştur gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmamız gerekiyor.