Van'da korkutan deprem! Bu kez 3.9 ile sallandı Van'da korkutan deprem! Bu kez 3.9 ile sallandı

Başkale'de dün akşam etkili olan sağanak, gece saatlerinde 2 bin 400 rakımlı ilçede yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı nedeniyle her taraf beyaz örtüyle kaplandı.

Hava sıcaklığının hissedilir derecede düştüğü ilçede sabah saatlerinde iş yerlerini açmaya giden vatandaşlar kar sürpriziyle karşılaştı. Kıyas Bakışkan isimli vatandaş, Antalya'daki insanların denize girdiğini, Başkale'de ise hala kar yağdığını söyledi.

Bakışkan, "Herkes şu an Antalya'da denizde. Biz de burada kar esareti yaşıyoruz. Kaloriferleri yakıyoruz. Sobayı tekrar kurduk. Bugün 6 Mayıs ve bu kar yağışını beklemiyorduk" dedi.

TENDÜREK GEÇİDİNDE TİPİ ETKİLİ OLDU

Van'ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçelerinin arasında bulunan Tendürek Geçidi'nde de yağmur, dün akşam saatlerinde yerini kar yağışı ve tipiye bıraktı.

Buzlanmanın da yaşandığı geçitte ulaşım aksarken büyük bölümü TIR, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Karayolları ekipleri bölgede kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı. Yapılan çalışmaların ardından mahsur kalan araçların sürücüleri, kontrollü bir şekilde yoluna devam etti.

Editör: İshak Kara