Van'da 7 ilçeye flaş uyarı! O ilçeler dikkat... Van'da 7 ilçeye flaş uyarı! O ilçeler dikkat...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi dolayısıyla hayat durma noktasına geldi. Merkeze çıkan tüm güzergahlar trafiğe kapatılırken, vatandaşlar kilometrelerce yol yürüdü.

İl Seçim Kurulu’nun toplatılma kararına rağmen diğer partilerin tüm afişleri sökülerek yerine Erdoğan’ın afişleri asıldı.  Miting için farklı kentlerden yüzlerce otobüsle insanlar kente taşındı.

Kentin ana ve ara arterlerinin tamamı sabah saatlerinde kapatılırken, ara sokaklara ise iş makineleri ve panzerler yerleştirildi.

Çöp kovalarının tamamının toplatıldığı kentte, Erdoğan’ın geçiş güzergahı olan İpekyolu, Maraş ve Cumhuriyet caddeleri de sağlı sollu insan geçişlerine kapatıldı.

Dün geceden beri güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı. Yollar trafiğe kapatıldı.  okula, hastaneye ve iş yerlerine giden on binlerce insan mağdur oldu.

Van'a birçok ilden takviye polis gönderilirken, sabahın erken saatlerinden itibaren de miting alanına giren çıkan herkes didik didik arandı.

Bütün ara sokakların başlarına panzerler yerleştirilirken, miting alanına giren çıkan herkes sıkı aramadan geçiriliyor. Miting saat 13. 00'de başlaması bekleniyordu ancak halen bekleyiş sürüyor.

Editör: İshak Kara