Hayvanları ‘öldürme’ yasası komisyondan geçti Hayvanları ‘öldürme’ yasası komisyondan geçti

(VAN) Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Özgür Kadın Hareketi (TJA), Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) ile demokratik kitle örgütleri, yarın Van'dan Hakkari için başlatılacak 6 günlük “İradeye Saygı Yürüyüşü”ne dair açıklama yaptı. DEM Parti binasında yapılan açıklamada, yürüyüşe katılım çağrısı yapıldı.

DEM Parti Van İl Eşbaşkanı Veysi Dilekçi, “Kayyım anlayışı bu ülkede bir rejim haline getirilmek isteniyor. 3 Haziran’da Hakkari (Colemêrg) Belediyesi’ne atanan kayyıma karşı bir dizi eylem gerçekleştirildi. ‘Kayyım gaspına geçit vermeyeceğiz’ şiarıyla Türkiye genelinde başlatılan etkinlikler devam ediyor. 3 Temmuz’da Türkiye'nin bir çok yerinden gelen yürüyüşçülerle birlikte Colemêrg’e doğru yürüyeceğiz” dedi. 

HALKLARA ÇAĞRI

Farklı kentlerden gelenleri Musa Anter Parkı’nda karşılayacaklarını ifade eden Dilekçi, ardından kitleyi Colemêrg’e uğurlayacaklarını söyledi.

Dilekçi, “Bütün halkımızı yarın saat 15.00’da gerçekleştireceğimiz karşılama ve uğurlamaya davet ediyoruz. Eş Genel Başkanımız (Tuncer Bakırhan), milletvekillerimiz, STÖ’lerin ve halkın katılacağı yürüyüşe bütün halkları çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.