(VAN) Büyükşehir Belediyesi kaybolan çoban için seferber oldu

Necdet Takva, Van'ın sorunları Bakan Ali Yerlikaya'ya iletti Necdet Takva, Van'ın sorunları Bakan Ali Yerlikaya'ya iletti

Bahçesaray ilçesinde sürüsünü otlattığı kırsal bölgede 24 saati aşkın süre kendisinden haber alınamayan küçük Çoban için Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.

Eş Başkanlarımız Abdullah Zeydan ve Neslihan Şedal'ın öncülük ettiği 20 kişilik İtfaiye ekibi, bölgede arama kurtarma çalışması sonuç verdi ve çoban bir gün sonra bulundu.

NELER OLMUŞTU?

Bahçesaray ilçesinde 14 Haziran Cuma günü Cevizbelen kırsalında İnek sürüsünü otlattığı sırada en son saat 16.00 civarında başka bir Çoban tarafından görülen 14 yaşındaki Yasin Aslan'dan bir daha haber alınamadı. Ailesi ve Cevizbelen mahallesi sakinleri, gece mahalleye dönmeyen çoban çocuğun kaybını İtfaiye ekiplerine bildirdi. Sabahın erken saatlerinde öncü bir ekiple arama tarama faaliyetlerine başlayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye daire başkanlığı uzman arama kurtarma ekibi ile Bahçesaray Grup Amirliği ekipleri, çevrede Aslan'ın izine bir gün sonra ulaştı.

Eşbaşkanlar çalışmaları yerinde takip etti

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Abdullah Zeydan ve Neslihan Şedal, arama kurtarma çalışmalarını yerinde takip etti.

EŞ BAŞKANLAR AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Kırsal bölgede gün boyu süren arama kurtarma çalışmalarında küçük çoban, İnsansız hava araçlarıyla yapılan arama tarama sonucu bulundu.

Eşbaşkan Şedal ve Zeydan, beraberindeki heyetle birlikte uzun uğraşlar sonunda bulunan Yasin Aslan’ın ailesine geçmiş olsun ziyaret etti.

14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN BULUNMA HABERİNİ EŞ BAŞKAN ZEYDAN PAYLAŞTI

C0E740A4 Cf74 4B56 A84D 2B85A7535D5A