Haydar Erdinler - Edremit

(VAN) Edremit Belediyesi yaptığı paylaşımla Van'daki ev dolandırıcılığı hakkında vatandaşları uyararak bilgilendirme mesajı yayınladı.

Yerde bulduğu cisim elinde patlayan çoban hayatını kaybetti Yerde bulduğu cisim elinde patlayan çoban hayatını kaybetti

Edremit Belediyesi, tatil sezonu öncesi kiralık villa, bungalov ve yazlıklar için dolandırıcılık olaylarına karşı uyarılarda bulundu.

Belediye’den yapılan yazılı açıklamada, Dolandıcılık konusunda halkın daha dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğümüz tarafından Yapılan incelemeler neticesinde, Köskköy sınırları içerisinde herhangi bir bungalov, pansiyon, otel tarzı konaklama hizmetine ruhsat verilmediği ve vatandaşlarımızı dolandırmak amacıyla bu hizmetin yapıldığı anlaşılmıştır." dedi.

Belediye’den yapılan açıklamada, “Belediyemize bildirilen şikayetler doğrultusunda; ilçemiz Köşkköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunduğunu iddia eden @koskoybungalov isimli instagram hesabi tarafından bungalov hizmeti sunulduğu fakat böyle bir hizmetin olmadığı tarafımıza bildirilmiştir.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğümüz tarafından Yapılan incelemeler neticesinde, Köskköy sınırları içerisinde herhangi bir bungalov, pansiyon, otel tarzı konaklama hizmetine ruhsat verilmediği ve vatandaşlarımızı dolandırmak amacıyla bu hizmetin yapıldığı anlaşılmıştır.

Bu tür durumlara karsılaşan halkımızın daha tedbirli olmaları ayrıca Polis, jandarma ve Belediyemiz zabıtasına ihbarda bulunmaları gerekmektedir.” Denildi.

G Ro Arzy W0 A A6Hnq