Vanspor Kulübü Başkanı Feyat Kıyak’a tehdit ve hakaret suçundan ceza verildi. Kıyak, eski Vanspor başkanı Servet Yenitürk’e yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle 2 ay 20 gün hapis cezası ile cezalandırıldı.

Van'ın geleceği İstanbul'da masaya yatırıldı Van'ın geleceği İstanbul'da masaya yatırıldı

Vanspor Başkanı Feyat Kıyak’a mahkemeden kötü haber geldi. Takıma yönelik eleştirilerin merkezinde yer alan ve kimi ithamlar yöneltilen Kıyak’a, “Basit hakaret ve tehdit” suçundan görülen duruşmada mahkeme kararını verdi.

Mahkeme verdiği kararda, “01.01. 2023 tarihindeki Instagram canlı yayınında, “’Servet Yenitürk benim sabrımı zorlamasın, bu memlekette neler yaptığını, ne hukuksuzluklar, ne yolsuzluklar yaptığını, bir garibanı işe aldırırken, nasıl 20 bin lira rüşvet aldığını çok iyi bilen bir kardeşinizim. Sabırsızlıkla bekliyorum, ‘Rencide ederim’ ederim diye bir sözüm vardır’ şeklinde sözler sarf ettiği, böylece katılana ‘ahlaksız’  demek suretiyle onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu, ‘benim sabrımı zorlamasın’ demek suretiyle de basit tehditte bulunduğu anlaşılmış, bu nedenle her iki suçtan cezalandırılmasına karar verilmiştir” tespitlerine yer verildi.

MAHKEME ŞU TESPİTLERE YER VERİDİ:

“Mahkeme, suçun işleniş biçimini göz önünde bulunarak mükkerir olan sanık hakkında her iki suçtan para cezası tercih edilmiş, cezaların alt sınırdan tayini yoluna gidilmiştir.”

Yapılan değerlendirmeler sonucunda mahkeme Feyat Kıyak’a toplamda 2 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Kıyak en son katıldığı bir TV programında da yine tehditvari bir üslup kullanmış, bu üslubu ise tepki ile karşılanmıştı. 

448141047 445234491570235 2159912659935825618 N