15 gün önce Şehrivan Tv Canlı yayına katılan yönetim kurulu üyesi Fikret Beler; Kulübe maddi açıdan destek verebilecek insanların yönetim de de yer alması için kongreye gidileceğini, fakat kongre tarihinin henüz net olmadığını söylemişti.

15 GÜN ARAYLA KONGRE RAFA KALDIRILDI

Aradan geçen 15 gün sonra ise Yönetim kurulu üyesi Fatih Sarp ile çıktıkları canlı yayında kongreyi sezon sonuna kadar ertelediklerinin altını çizdi.

FATİH SARP: ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARA BAKACAĞIZ

Vanspor Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sarp, “Biz vefa örneği gösterip başkanımızın yanında durduk. Yönetimsel krizler her yerde olur. Planlı şekilde yürüteceğimiz 13 haftamız var. Biz bundan sonra önümüzdeki maçlara bakacağız. Bize destek veren taraftarlara bakacağız” dedi.

16 İSTİFA VAR ANCAK YÖNETİM OLARAK DEVAM EDİYORUZ

Sarp, Ferhat başkanımız hiç arkasına bakmadı hep önüne baktı. Yönetim olarak devam ediyoruz.

YÜZDE 8'İ KALANA KADAR YÖNETİM DÜŞMÜYOR

Yönetim işine gelince As yönetimimizden 16 arkadaşımız kendi isteğiyle yönetimden ayrılma kararı aldılar. Dernekler masamıza göre çoğunluğun yüzde 8’i kalana kadar yönetim düşmüyor.

Genç İş İnsanı Vanspor’a aday mı oluyor? Genç İş İnsanı Vanspor’a aday mı oluyor?

Biz yedek arkadaşlardan bu sayıyı tamamladık. Disiplin kurulu yerinde olduğundan dolayı bizim yönetim düşmedi. Yönetimsel bir kriz olarak göründü ama biz hedefe gideriz modundaydık.

Yönetim olarak sıkı eledik, dernekler masasına göre tüzüğe göre ne yapılması gerekiyorsa biz o şekil yürüdük ve sezon sonuna kadar kongre takıma zarar verir düşüncesiyle erteledik” dedi.

BELER: DİKİZ AYNASINA BAKARAK YOL GİDİLMEZ

2 hafta önce Sehrivan Tv’de konuşan ve kongreye gidiceğiz diyen Vanspor Basın sözcüsü Yönetim Kurulu üyesi Fikret Beler ise, “Dikiz aynasına bakarak yol gidilmez, bir hedefimiz varsa ve nereye gideceğimizi biliyorsak bundan sonraki süreçte inşallah bir sıkıntı olmaz.  Olan olmuş yaşananlar yaşanmış ve her şeyde bir hayır vardır. Bu sıkıntılar olmasaydı belki bu kadar güçlü olmayabilirdik.

İnşallah daha da güçlü olacağız ama buradaki en büyük faktör birlik ve beraberliktir dedi. 

Kaynak: VanEkspres Haber Merkezi