(VAN) Ekmek zammının uygulamaya geçmesiyle birlikte kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan meşhur Van çöreği ile simit fiyatlarına da zam geldi. İşte fiyat listesi…

Van Lokantacılar, Fırıncılar, Pastacılar, Kahvaltıcılar ve Kasaplar Esnaf Odası, Şubat ayında aldığı kararla ekmek fiyatlarına 1 TL’lik zam yapmış ancak zam kararı uygulamaya geçilmemişti. Artan maliyetler nedeniyle zam kararı uygulamaya geçti. Böylece Van’da 210 gramlık bir ekmek 8 liradan satılmaya başladı. Ekmek zammının ardından Van çöreği ve simit fiyatlarında da artışa gidildi.

 Van Lokantacılar, Fırıncılar, Pastacılar, Kahvaltıcılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Sabri Işık, ekmek fiyatları ve sektörde yaşanan sorunlara ilişkin yaptığı açıklamada; 210 gramlık ekmek fiyatını Ramazan ayından önce 8 TL olarak belirlediklerini fakat bu fiyatın kent genelinde uygulanmadığını belirterek, bundan sonraki süreçte 210 gramlık ekmeğin 8 TL'ye satılacağını vurguladı. Zam kararının yeni bir karar olmadığını belirtken Başkan Işık, 210 gram somun ekmek ve 200 gram pide ekmeğin bundan böyle 8 TL'ye satılacağını açıkladı. Artan maliyetler sonucu, ekmeğe yapılabilecek zam konusunda sektör temsilcilerinin verdiği bilgiler ışığında hareket ettiklerini belirten Başkan Şık, esnaf ve vatandaşı düşünerek hareket ettiklerini söyledi.

Zam kararıyla beraber Van çöreği, tandır ekmeği, simit ve pide çeşitlerini içeren zamlı fiyat listesi açıklandı. Buna göre, Van çöreği, simit ve poğaça 12 TL'den satışa sunulacak. Vanolay

TÜİK Başkanı Çetinkaya: Van ve İstanbul’daki domates fiyatı aynı olabilir mi? TÜİK Başkanı Çetinkaya: Van ve İstanbul’daki domates fiyatı aynı olabilir mi?

İŞTE ZAMLI FİYAT LİSTESİ…

6633