TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Vanspor, Ankaraspor ile karşılaştı. Vanspor, erteleme maçında Ankaraspor’u 2-1 yenerek şampiyonluk yolunda büyük bir adım atarak hem lider Erokspor ile puan farkını 2’ye indirdi hem de şampiyonluğa tutundu.

Van'daki Cezaevinden 30 yıl sonra tahliye oldu Van'daki Cezaevinden 30 yıl sonra tahliye oldu

BERKE DEMİRCAN VANSPOR’U İPTEN ALDI

Beyaz Grup’ta şampiyonluğu yakından ilgilendiren erteleme maçında Vanspor-Ankaraspor ile karşı karşıya geldi. Vanspor’un iki gölünü de atan Berke Demircan hem galibiyeti getirdi hem de Vanspor’un şampiyonluk umudunu son iki haftaya taşıdı. Vanspor’da Berke Demircan 74. Dakikadaki gölüyle önce berberliği yakaladı ardından Berke Demircan 90+1’de bir kez daha sahneye çıkarak Vanspor’a galibiyeti getiren gölü atarak Vanspor’a hayat verdi.

VANSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞU BU MAÇA BAĞLI

Vanspor, şampiyonluk yolunda kritik eşiği aşarken lider Esenler Erokspor ile olan puan farkını 2 indirdi. Ligde final niteliğinde son 3 haftaya girilirken 21 Nisan pazar günü oynanacak olan Bucaspor-Erokspor maçı öncesi Bucaspor ve Vanspor’un maçlarını kazanması halinde Vanspor, liderliğe yükselecek ve kalan 2 maçını kazandığı takdirde şampiyonluk ipini göğüsleyecek.

Editör: İshak Kara