Geçtiğimiz yıl yapılması planlanan ancak bütçe çıkmadığı için ertelenen pist yenileme işlemi başladı. Ek pisti olmayan Van Ferit Melen Havalimanı’nın 3 ay boyunca kapanacağı gündeme gelmişti. Çalışmaların başladığı Havalimanı’nın kapanıp kapanmayacağı da belli oldu.

Ek pist olmadığı için uçuşlara kapanacağı söylenen havalimanı yönetimine ve DHMİ’ye çağrılar yapılmış, ek pist talepleri dillendirilmişti.

YENİ PİST YAPILIYOR!

Bugün çalışmalara başlayan yüklenici firmadan rahatlatan bir açıklama geldi. Mevcut pistin yenilenmeden önce ek pist yapımına başlandığını söyleyen İş insanı Zahir Kandaşoğlu, Van Ferit Melen Havalimanı’nın uçuşlara kapanmayacağını belirtti.

Komşu İran Cumhurbaşkanı Reisi öldü mü? Komşu İran Cumhurbaşkanı Reisi öldü mü?

Kandaşoğlu, “Tadilat, onarım ve pist yenileme işine başladık. Hayırlısıyla bugün kazmayı vurduk. İnşallah en yakın zamanda, sezon bitmeden işimizi en iyi şekilde tamamlayıp Van halkının hizmetine sunacağız. DHMİ’den de bütün onaylar çıktı. İlk başta 2 bin 500 metrelik yeni bir pist yapıyoruz. Bu pisti en kısa zamanda bitirip hizmete sunduktan sonra eski pistin tadilatına başlayacağız. Bu yeni pisti acilen bitireceğiz. Hem Van’ımızın turizm sezonunu hem de Van’a gelen turistleri düşünerek gece gündüz demeden çalışacağız. Şimdiden Van halkına hayırlı olsun.” dedi. Sehrivan

Editör: İshak Kara