Çatak Belediyesi, baharın gelmesi ile birlikte ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan vahşi çöp biriktirme alanı ve geçici hayvan barınağı civarlarında temizlik çalışmaması başlattı.

436729396 1104567620851410 5493374188314522174 N

Çatak Belediye Eş Başkanları Reşat Eraslan’ın ve Gülten Baran’ın talimatları ile ilçe merkezine 5 km uzaklıktaki Çatak Pervari karayolu üzerinde bulunan vahşi çöp toplama alanında iş makinaları desteğiyle çöp temizliği yapıldı.

VİŞAD Ankara Şubesinden Yargıtay ziyareti VİŞAD Ankara Şubesinden Yargıtay ziyareti

Yaklaşık 2 kilometrelik alanın çöplerden temizlenmesi için başlatılan çevre temizliği çalışmasına; Belediye Çalışanları, Belediye Encümenleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da destek verdi.

436787435 994365512380639 4320480342655710903 N

Çevreye ve doğaya duyarlı bir belediyecilik odaklı çalıştıklarını belirten Başkan Eraslan,

“İlçemiz Doğa Harikası bir yer fakat gördüğünüz gibi ilçemizin tüm çöpleri düzensiz olarak buraya bırakılmış ve maalesef çöpten bir çöp dağı oluşmuş durumda. Biz ilk encümen toplantısında eş başkanım ve meclisimizle aldığımız karar ile ilçemizi çöplerden, kirlilikten kurtarmak için bir etkinlik yapma kararı aldık. Bu sadece bir başlangıçtır. Bunun devamı gelecek. İnşallah bir hafta içinde bu alanı tamimiyle çöplerden arındırıp yeşil alana çevireceğiz. Hemen karşısına da hayvan barınağı yapacağız. Buraya gelen insanlar hayvanlar ile ilgilenip yeşil alanda dinlenecekler.

Partimizin temel ahlakı çevreyi ve doğayı koruma üzerinedir. Bu anlamda çok hassasız. Tüm halkımızı da bu konuda bundan sonra daha duyarlı olmaya davet ediyor bu tür etkinliklerimize katılım sağlamalarını istiyoruz.

Geri dönüşüm olayında içinde çöplerimizi artık bu şekil dağınık değil ayrıştırarak geri dönüşüme gidecek olanları geri dönüşüme geri kalanları ise böyle sakin vuku bir alan açarak doğayı kirletmeden hayvanlara zarar vermeyecek şekilde bir depolama sistemi de yapmayı düşünüyoruz“ dedi.

Çatak mesleki ve teknik Anadolu lisesi müdürü Yunus Demir ise, Bizde daha güzel bir çatak için bugün bu etkinliğe öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte katıldık. Çatak ilçemizin bu temizliğe ihtiyacı vardı. İnşallah bu temizlik olayı geleneksel hale gelir. Temizlik güzel bir şey bugüne kadar yapılmaması büyük bir eksiklikti. İnşallah bugünden sonra daha da yaygınlaşır herkesin katılımıyla çevremiz daha güzel bir hale gelir.

Toplanan çöpler poşetlendi. Çöp kamyonlarına yüklenerek Gevaş ilçesinde bulunan geri dönüşüm alanına gönderildi.

Editör: İshak Kara