Van İpekyolu Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Deneyimli Siyasetçi Muammer Takıs ile Van'ın en Genç Edremit Bağımsız Belediye Başkan Adayı Beytullah Şakar, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Van’da alanda çalışan basın mensuplarıyla bir araya geldiler.

D9620Ac5 A5B6 4504 9794 94200Af49Aca

“Dünya Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlayarak konuşmasına başlayan İpekyolu Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Muammer Takıs “1960 yılında Dünya Gazeteciler Gününün ilanından sonra herhalde fikir özgürlükleri önü açılmak üzere günümüze kadar taşındı. Geçmiş günlerden şimdiye kadar olan tarihler arasında sizlerin memleket üzerindeki emeği günümüze kadar taşındı. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyor, hepinizin gazeteciler gününü kutluyorum.” dedi.

Takıs, “Şehrin vizyon, misyon, yürür, mekanik, teknik boyutunda olan yürürü sağlayan temel taşlar sizlersiniz. Bu vasıtayla sizlerin de bu şehrin üzerindeki büyük emeği önümüzdeki olacak çalışmaların hepsinin önünü açacaktır. Buna inanıyorum. Sizlerin dokunuşlarıyla memleket biraz düzelecek. Bizler sadece yerel yönetimciyiz. Nacizane fikrim, günümüz itibariyle memleketimizde birbirimize sahip çıkarak, memleketin temel taşlarını oturtarak doğru yönlendirerek, doğru adaylarla doğru teşhis koyarak, doğru ifadeler ortaya koyarak iler ki safhaları inşallah düzenli hale getireceğiz. Bu vasıtayla da tekrardan gazeteciler gününüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bağımsız adaylık sürecini devam ettireceğini söyleyen Takıs, “Malumunuz İpekyolu sınırları içerisinde yaklaşık 3. Seçime girmek üzereyiz. 3 seçim boyunca iki parti arasına sıkışmış bir ilçeden bahsediyorum. Türkiye’nin 34 ilinden büyük 350 bin nüfusa sahip bir ilçe buranın adaylığına başlamadan önce 10 yıllık bir Belediyecilik geçmişim vardı. Bunları ele alarak başladım. Bu dönemde bağımsız aday olmaya karar verdim. İyi bir çalışma ekibimiz var. 150 kişilik bir grubumuz var. Mimar, mühendis, haritacı, tekniker olarak ta 60 kişilik bir grubumuz var. Toplum yararına geçmişte yaptığımız çalışmaları artık kurumsal boyuta indirip, bağımsız sürecimizi devam ettireceğiz” açıklamasında bulundu.

Van'da bir kişi yol kenarında ölü bulundu! Van'da bir kişi yol kenarında ölü bulundu!

Edremit Belediyesinin en genç Bağımsız Belediye Başkan Adayı Beytullah Şakar ise “Bu seçime başkanımızla birlikte 2024 bağımsız adaylığımızı koymuş bulunmaktayız. Tabi ileriki süreçte yapmamız gereken çalışmalar ne ise hepsini ekip arkadaşlarımız ile birlikte konuşup, açıklamada bulunacağız” dedi.

Editör: İshak Kara