AK Parti’nin Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas için karşılama programı düzenlendi.

31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Arvas, Ferit Melen Havalimanında AK Parti gençlik ve kadın kollarının da aralarında olduğu kalabalık bir grup tarafından karşılandı.

Başkan adayı Arvas, burada İl Başkanı Emre Güray ve AK Partili milletvekilleri Burhan Kayatürk ve Kayhan Türkmenoğlu’yla birlikte otobüsle konvoy halinde AK Parti il başkanlığı önüne geldi.

417528079 754805956549464 5793669063456602207 N

“HER DAİM TEŞKİLATIMIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZLA BİRLİKTEDİR”


Programda ilk olarak söz alan AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray, teşkilat olarak büyükşehir adayına sahip çıkacaklarını belirterek, “Bugün sizlere başta Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını ve emanetini getirdik. Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanımızın emanetine tüm teşkilatlar olarak bilfiil 31 Mart 2024 gecesi sandık sonuçları bitene kadar sahip çıkacağız. Her zaman yanında olacağız. İnanacağız. Motivasyonumuz tam olacak. 2009 yılında bıraktığımız emaneti de geri alıp tekrardan Van Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti ile buluşturacağız. Kentimize yakışan yatırımları yerelde yapacağız. Allah heyecanımızı, inancımızı hiçbir zaman yitirtmesin. Her daim teşkilatımız belediye başkan adayımızla birliktedir. İnşallah zaferimiz muzaffer olsun” dedi.

“BU ŞEHİRDE KAOS ORTAMI YARATANLARI BİZ GÖRDÜK”

İl Başkanı Güray’ın ardından söz alan milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, sahada etkin bir çalışma yürütülmesi gerektiğini ifade ederek, “Havalimanından buraya kadar coşku ve heyecanımızla geldik. Oradan buraya kadar ilgi alakanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İşte teşkilatçılık asıl budur. AK Parti teşkilatı her daim göreve hazırdır. Haliyle biz artık sloganları bir tarafa bırakacağız ve saha çalışmalarına yöneleceğiz. Çünkü, 2009’da bu güne kadar bir hasretimiz, bir özlemimiz var. Artık AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkanlığını almak zorundayız. Bu şehri emanet edeceğimiz, emin insanlara ihtiyaçlarımız var. Bütün ilçeleri ve büyükşehriyle beraber buna ihtiyacımız var. Bu şehri bilmeyen, bu şehrin sokaklarını bilmeyen, bu şehrin ilçelerin, bu şehrin köyünü, mezrasını bilmeyen, caddesini bilmeyen adamlara artık bu şehri veremeyiz. Biz gördük bunları. Bu şehirde Cumhuriyet Caddesi’nde insanlarımıza nasıl zulüm edildiğini gördük. Bu şehirde kaos ortamı yaratanları biz gördük. Bunun bir daha bu şehirde yaşanmaması gerekiyor. Biz bu saatten sonra AK Parti camiası olarak, teşkilatlarımızla birlikte bin 500 kişi, üyelerimiz 140 bin kişi. Bu teşkilat büyük bir teşkilattır. Bu meydanında gördüğümüz coşkulu kalabalık bu işe susamış, bu işe gönül vermiş kişilerdir.” diye konuştu.

“İNANMAK BAŞARMAK DEMEKTİR”

Türkmenoğlu, 31 Mart tarihine kadar kenetlenmiş bir şekilde çalışmanın önemine değinerek şu ifadelere yer verdi: “Büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday adaylarımızın her birinin bizim gönlümüzde apayrı bir yeri var. Ama takdir ederseniz ki genel merkezimizin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda bir kardeşimiz büyükşehir belediye başkan adayımız 13 kardeşimiz de ilçe belediye başkan adayımız olacak. Kardeşlerim 31 Mart’a kadar genel merkezimizin ve Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle şu anki büyükşehir belediye başkan adayımız bize emanet edildi. Abdulahat Arvas şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Bu saatten sonra Şehr-i Emin olarak gördüğümüz kardeşimizle birlikte bu işi göğüsleyeceğiz. Ama emek ve gayret olmadan başarı olmaz. Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. Bu slogan işlerini bir tarafa bırakıp sahada karınca gibi çalışacağız. Eğer bir emeğimiz, bir samimiyetimiz, bir sadakatimiz varsa biz bu seçimi kazanacağız. Biz buna inandık, kazanacağız. İnanmak başarmak demektir”

KAYATÜRK: CUMHURBAŞKAMINIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN, “VAN’I SİZ ALIN, BİZ VAN’I UÇURALIM” DİYOR


Bir diğer AK Partili milletvekili Burhan Kayatürk de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Van Büyükşehir Belediyesi adaylığı için birçok ismin müracaatta bulunduğunu hatırlatarak, “Van’ın buraya taşındığını görünce ayrı mutlu olduk. Umut var olduk. Allah’ın izniyle bu seçimin belli olduğu bir an yaşıyoruz. Harika bir an. Burada çok önemli bir işaret var. Birbirinden kıymetli belediye başkan aday adaylarımız büyükşehir için müracaat ettiler. Özgeçmişlerine baktığımızda çok önemli profiller, Van’ın değerleri, Van’ın evlatları vardı. Bunlar arasında yapılan araştırmalardan sonra bir kardeşimiz, milletvekilimiz, 20 yıldır AK Parti’de hizmet eden Van’ın siyasetçisi Abdulahat Arvas bey seçildi. Artık Van’ı Van yapmanın zamanıdır. Cumhurbaşkanımız Abdulahat Arvas Bey’i arayıp belediye başkan adaylığını takdim ettikten sonra bir şey söylüyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, “Van’ı siz alın, biz Van’ı uçuralım” diyor. Van’ı uçurmaya hazır mıyız? Biz de Van’ı uçurmaya hazırız. Partimize müracaat eden, partimize gelip burada bizimle beraber dava arkadaşı olmak isteyen ve bugün de aramızda olan büyükşehir belediye başkan aday adaylarına ve ilçelerin belediye başkan aday adaylarına şükranlarımı ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

418733245 393345156573299 5835017143031260711 N
Son olarak söz alan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas , Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Farsça olmak üzere 4 dilde vatandaşları selamladı ve konuşmasının son kısmını Kürtçe yaptı. Arvas, “Bu şehre gönül vermiş, bu şehrin taşında toprağında emeği olan, şehrine sevdalı kıymetli vefakâr cefakâr kadirşinas asil hemşerilerim; Sizlere hizmet etmek üzere yeniden yola çıktım. Halkımızın önerisiyle,  her kademede görev alan değerli teşkilatımızın bütün mensuplarına, genel başkan yardımcılarımız, koordinatörlerimize, bizleri önerenlere ve bu görevi bana layık gören Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız, davamızın lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi şükranlarımı sunarım. Yıllardır sizlere hizmet etmeyi, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeyi bir görev olarak bildim. Yüce Rabbim bizleri kendisine ve halkımıza karşı mahcup etmesin.”

“ŞEHRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETELİM”

Arvas, Van’ın hak ettiği projelere kavuşacağını dile getirerek, “Yine ve yeniden kutlu bir yola çıkıyoruz. 2004 yılından bu yana hizmete susayan şehrimizi sizlerle beraber AK Parti belediyeciliği ile buluşturmak istiyoruz. Şehrin gelişmesi kalkınması istikrarı huzurlu yaşanabilir kent olması yerel yönetimlerden başlar. Güçlü iktidar güçlü yerel yönetimle şehrimiz mega projelerle hak ettiği konuma kavuşacaktır. Biliyorum ki siz kıymetli Vanlı kardeşlerim de şehriniz için aynı hissiyatı ve hasreti yıllardır taşıyorsunuz. O yüzden gelin hep birlikte, bir kez daha şehrimizi birlikte yönetelim. Artık zaman tamam. Çok çektik yeter ihlas gayret samimiyetle tamam dersen bu iş Allah’ın izniyle olacaktır biz hazırız ve kararlıyız ama siz olmadan olmaz haydi bismillah hep beraber güçlü bir iradeyle çocuklarımız için, gençlerimiz için, annelerimiz için, bacılarımız için, yaşlılarımız için bu şehri yeniden inşa ihya ve kalkındıralım. Hak ettiği hizmetler süratli bir şeklinde gelsin” dedi.

“HERKESİN HAKKINI KORUYACAĞIZ”

Van’ı hak ettiği belediyecilik hizmetlerinden mahrum bırakmayacaklarını belirten Arvas, “Bizim şehrimize, insanımıza olan sevdamız, hizmet aşkımız hiçbir zaman azalmadı, aksine gün geçtikçe daha da çok arttı. Çünkü biz Allah rızası için yola çıktık. Niyet hayır akıbet hayır. İhlas samimiyet gayret sefer bizden takdir rabbimizdendir. En hayırlınız halkına hizmet edendir hayra anahtar şerre kilit olmak asli görevimizdir. Bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Yanlışa, hileye, yalana harama bulaşmadık, bulaşmayacağız. Aldatmadık aldanmayacağız da. Davamız hak, yolumuz ak alnımız paktır. Beytülmal bekçi, projelerin mimarı şehrül-emin olacağız. Herkesin hakkını hukukunu koruyacağız. Adaleti hâkim kılacağız. Kardeşlik hukukunu, birliğimizi yeniden daha güçlü bir biçimde tesis edeceğiz. Şehir ahlakını ve sosyal barışı inşa edeceğiz. Hiç kimsenin aramıza girmesine izin vermeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Saygıda kusur etmeyeceğiz. Ayrım yapmadık, yapmayacağız. Bir olacağız, birlik olacağız, şehrimize, insanımıza sahip çıkacağız. Hiç kimseyi geride bırakmayacağız, hak ettiği belediyecilik hizmetinden mahrum bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN SORUNLARIN FARKINDAYIM”

Arvas, Van’ın sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini aktararak, “Her ilçemizi, her köyümüzü, her mahallemizi biliyorum. Şehrimi biliyorum ve çok da seviyorum yabancısı değilim meclisi de, bakanlıkları da, Ankara’yı da iyi biliyorum. Bütün sorunların farkındayım. Hamdolsun çözüm yollarını da biliyorum. İşi ehline bilene tevdi etmek milletimizin yararına şehrimizin kalkınmasına vesile olacaktır. Şehrin sorunlarını bilen biriyle ve sorunları bilmeyen şehri tanımayan yabancıyla bir olur mu? Geçmişte olduğu gibi yine projelerimizle birlikte sorunlarımızı çözeceğiz. Emin, liyakat ve meşveret ehli ekibimizle alanında ihtisas sahibi ilim ve bilim insanlarıyla, teknik bir kadroyla yakın bir zamanda yapacağımız toplantıyla hazırladığımız projelerimizi kamuoyuna ve sizlere takdim edeceğiz” diye aktardı.

“BİZ YABANCI DEĞİL SİZDENİZ”

Van’ı şahlandıracak projeler hazırladıklarını dile getiren Arvas şunları aktardı: “Van’ımızı şahlandıracak insan yaşam merkezli, imar, altyapı, ulaşım, kırsal kalkınma, turizm, sanayi, ticaret, kültür ve sanat, spor, çevre birçok projeyle başta olmak üzere her alanda projeler hazırladık. Hem devam eden projelerimizi tamamlayacağız, hem de yeni projelerle karşınıza çıkacağız. Hiçbir konuyu atlamadık. Hayal, boş vaatler değil çünkü gerçek belediyecilik AK Parti’nin erdemli kadrolarının işidir. İşi ehline vermek erdemliliktir. Şehrimizi her alanda geliştireceğiz, kalkındıracağız. Yaşanabilir, kaliteli huzurlu, refah düzeyi yüksek, herkesin kendini güvende hissettiği bir şehri yeniden imar inşa ve ihya edeceğiz. Tabandan tavana bütün seslere kulak vereceğiz. Sizin sesiniz, sizin vicdanınız olacağız. Biz yabancı değil sizdeniz. Şehrimizi bütün değerleriyle yeniden buluşturacağız. Yerinde saymanın, problem çıkarmanın zamanı değil. Milletimizin öngörüsü ve feraseti artık buna izin vermeyecektir.”

ARVAS: MEMLEKETİMİZLE İLGİLİ ÖNÜMÜZDE BİR FIRSAT VAR


Hep beraber kazanacağız diyen Arvas, “Çocuklarımıza olan borcumuzu ödemek için, gelin hep birlikte canla başla çalışalım. Bu şehre olan sevdamızı bir kez daha gösterelim. İnşallah 13 ilçe belediyesiyle beraber seçimi kazanalım. 1 Nisan sabahı güneşli bir güne hep beraber uyanalım. Devletimiz güçlüdür. Devlet millet kaynaşmasını beraber başlatalım, aradaki bariyeri kaldıralım, bizleri biz yapan değerlerimize yapışalım. Hep beraber doğru istikamette yürüyelim. Başarmak elimizde. Belediyemize olan hasretimiz son bulsun. Yapacak çok işimiz var. Memleketimiz ile ilgili önümüzde bir fırsat var. Bu fırsatı kaçırmamak veya bir beş yıl daha ertelememek için önümüzdeki günleri verimli değerlendireceğiz. Hep beraber kazanacağız. İnancımız kavidir. Bu seçim benlik senlik davası değil, memleket meselesidir. Şimdiden yapacağınız çalışma, gayret ve destekleriniz için sizlere her birinize ayrı ayrı sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Cumhur ittifakımıza destek ve teveccühlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

“BİZİM KİMSEYLE BİR DERDİMİZ YOK”

CHP Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu CHP Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu

Arvas, milletin hasret kaldığı hizmete ulaşacağını belirterek, “Hepimiz artık hazırız. Allah’ın izniyle artık yeter diyoruz. Bugüne kadar çektiğimiz çile, ıstırap, hakaret ve haksızlığa artık yeter diyoruz. Biz kendi şehrimize sahip çıkacağız. Şehrimiz neden geri kalıyor peki? Yurdumuz neden hizmetlerden geri kalıyor? Ben sizdenim, sizde bendensiniz. Yabancı değilsiniz ki. Birbirimizin derdini, meselelerini biliyoruz. Şehrimizi de iyi biliyoruz. Biz eğer şehrimizi yabancılara teslim edersek onlar bizi tanımaz ki! Onlar Ankara’yı da, hükümeti de bilmez ki! Ama bizim kimseyle bir derdimiz yok. Biz AK Parti ailesi olarak, Cumhur ittifakı olarak birbirimize yeteriz. Eğer biz ayaklarımızın üstünde durabilirsek, Allah’ın izniyle milletimizin hasret kaldığı o hizmete ulaşacağız. AK Parti belediyeciliği için bu kez el ele verip Sayın Cumhurbaşkanımıza diyeceğiz biz Van’ı kazandık siz bize hizmet gönder. Allah yardımcınız olsun. Kalın sağlıcakla” dedi.

Programa MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp ile AK Parti ilçe başkanları, belediye başkan aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Editör: İshak Kara