Maraş alevi katliamını anlatan son Roman kitabı BabaAnnem ise satış noktalarında yerini aldı.

Yarım Kalan Bir Kitap” ve Sürgün kitaplarıyla ile yazarlığa adım atan eski Başarılı Belediye Başkanı Murat Durmaz, yeni kitabı “Babaannem” ile okuyucularına yeniden merhaba dedi.

Van ve Bölge illerinde Başkanlığı süresince çalışma hizmetleriyle adından sıkça söz ettiren Durmaz’ın BABAANNEM kitabı raflardaki yerini aldı.

Kitabın arka kapağında, “2016’dan sonra daha bir hızlandı sanki zaman. Zembereği boşalmışçasına saatlerin, günleri, ayları tutamaz olmuştum.

Bitiş çizgisi olmayan bir maratonun koşucuları gibiydik.

 Durmadan dinlenmeden ilerliyorduk. Bir anlık durup bakmayı becerebilsek ayan beyan görebilecektik fasit daire içinde yarıştığımızı.

Bu sadece bizim kişisel hayatımız için geçerli değildi üstelik. Türkiye’de, dünyada gündem iki göz kırpışı arasında yenileniyordu.

Birileri senaryoyu hazırlamış, görüntüleri filme almış da zamanımız daralıyormuşçasına hızlandırılmış gösterimle bize izletiyor gibiydi. Yani en azından ben öyle hissediyordum.

Şartlar değiştikçe ihtiyaçlar değişiyor, ihtiyaçlar değiştikçe amaçlar değişiyordu.

Ersin Doğan  |  Mahrumiyet Oteli Ersin Doğan | Mahrumiyet Oteli

Popüler kültürün popüler üretimlerini tüketmekle kalmıyor, çöp öğütücüleri gibi parçalayıp atıyorduk. Tüketirken tükeniyor, tükendikçe tüketiyorduk.

Kitleselleşen üretim ve kitle iletişim araçlarının çeşitlenmesiyle kölesi olmuştuk popülaritenin. Başını almış giden bilgi kirliliği içinde birçok insan gitmek istiyordu, nereye gideceğini bilmeden.”

Editör: İshak Kara