Bakan Koca ve Yumaklı Van'a Geliyor Bakan Koca ve Yumaklı Van'a Geliyor

 
 
Yerel seçimlere sayılı günler kala partilerin seçim çalışması sürüyor. Yoğun bir başvurunun olduğu DEM Parti, 13 ve 14 Ocak tarihlerinde yapacağı ön seçimle adaylarını belirleyecek. Partiye başvuru yapan aday adayları da çalışmalarına devam ediyor.
 
DEM Parti Edremit Belediyesi eş başkan aday adayı olan iş insanı Bekir Solu, paylaştığı videolu mesajla ilçenin ihtiyaçlarını ve partisinin yerel yönetimler programını anlattı.
 
Solu, Edremit Belediyesi’nin borç batağında olduğunu ve buna karşın hizmetlerin yetersiz olduğuna dikkat çekti. İlçenin sermayeye kurban edildiğini belirten Solu, birçok mahallenin temel ihtiyaçlara erişemediğini söyledi. Kollektif bir yaklaşımla hareket edeceklerini ifade eden Solu, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;
 
 
Edremit ilçemiz, biri fiili olmak üzere iki dönemdir kayyum yönetiminde. Bu süreçte; kurumlarımızın kapısına kilit vuruldu, halkın yararına ne varsa ortadan kaldırılmak istendi. Birçok emekçi işinden edildi, belediye borç batağına sürüklendi. Karşılığında ne yapıldı? Kocaman bir Hiç! Aksine kamu taşınmazları satıldı, yeşil ilçemiz sermayeye peşkeş çekildi. Bizler; Edremit’imizin bir ağacını bile kurban etmeyecek, bir damla suyunu kirletmeyeceğiz. Betonlaşmaya ve sermayeye karşı doğadan yana taraf olacağız. Belediyemizin bir kuruşunu bile heba etmeyeceğiz.
 
Turizm cenneti, tarihi zenginlikleri, mavisi ve yeşili ile göz dolduran bu ilçemizin bugün beton yığınına dönmesine ve kültürel varlıklarımızın yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Kadınların eve hapsedilmesine, işsizlikle boğuşan gençlerin uyuşturucuya itilmesine göz yummayacağız. Çarpık kentleşmeye, çamur dolu yollar ve akmayan sulara kader demeyeceğiz. Kanalizasyon sularının denize akıtılmasına, kıyıların peşkeş çekilmesine ve ekolojinin tahrip edilmesine evet demeyeceğiz. Tarım, hayvancılık ve meyveciliğin can çekişmesine razı kalmayacağız. Bütün dezavantajlı grupların gözetildiği, engelli dostu ve hak odaklı bir belediyecilik yaklaşımından ödün vermeyeceğiz.
 
Kadının yetki ve temsiliyet süreçlerinde yer aldığı, gençlerin gelecek göreceği, talanın ve yolsuzluğun olmadığı çok dilli, katılımcı ve çoğulcu bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz ‘Herkes için adalet’ şiarıyla tüm kesimlere adil bir hizmet götüreceğiz.
 
Değerli Edremitliler; ‘Halk için belediyecilik’ anlayışıyla DEM Parti belediyeciliğinde yeniden buluşalım, yaşanılabilir bir Edremit’i el ele vererek inşa edelim. “

Editör: İshak Kara