Cumhuriyet Halk Partisi Van İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Van’da kayyum atanması partimizin ve milletvekillerimizin girişimiyle bertaraf edilmiştir” denildi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde sandıktan çıkan Van Halkının iradesine yargı eliyle darbe yapmaya teşebbüs eden AKP iktidarının bu emeli, halkın hassasiyeti ve Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in talimatlarıyla Van’a gelen Diyarbakır Milletvekilimiz Sezgin Tanrıkulu, Urfa Milletvekilimiz Mahmut Tanal, İzmir Milletvekili Sevda Erdem Kılıç ve İl Başkanlığımız ile İl Yönetim Kurulumuz üyelerimiz ve partililerimizin katkıları ile bertaraf edilmiştir.

Kobanê Davası'nda hangi siyasetçiye kaç yıl ceza verildi? Kobanê Davası'nda hangi siyasetçiye kaç yıl ceza verildi?

Adalet yerini bulmuş, Van Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanan Abdullah Zeydan’a mazbatası teslim edilmiştir. Van halkı ve Tüm Türkiye bu adaletsizliğin ortadan kalkması üzerine gerçek gündemine geri dönmüştür.

HALKIN İRADESİ DIŞINDA BİR İRADE YOKTUR

Ancak bu hak mücadelesinin esnasında, Saray İlçemizde İl Başkanlığımız bilgisi dışında İlçe Seçim Kuruluna bir müracaat gerçekleştiğini üzüntü ile öğrendik. İlçe Başkan Vekili Yasin Arslan İlçe Seçim Kuruluna verdiği dilekçenin ardından bir de istifa dilekçesi vermiştir.

YASİN ARSLAN DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Bunun üzerine harekete geçen İl Başkanlığımız ilgili müracaatı yapan İlçe Başkan Vekilinin sadece istifasını yeterli bulmamış kendisini kesin ihraç talebiyle İl Disiplin kuruluna sevk etmiştir. Halkın iradesinin dışında bir irade olamayacağını, bu vesileyle tekrar tüm siyasi partileri halkın iradesine saygılı olmaya davet ettiğimizi saygılarımızla tüm kamuoyuna saygılarımızla arz ve beyan ederiz.

                                                          

Editör: İshak Kara