HDP'li Buldan: Yürüyüşümüzü engelleyemeyeceksiniz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Demokrasi Yürüyüşü kapsamında İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde konuştu.

HDP'li Buldan: Yürüyüşümüzü engelleyemeyeceksiniz

VanHaber - HDP’nin ‘Demokrasi Yürüyüşü’nün Edirne kolunun İstanbul’daki etkinlikleri Sultanbeyli’de devam etti. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, farklı etkinliklerle yürüyüşün devam edeceğini söyledi. HDP konvoy halinde Kandıra Cezaevi’ne hareket etti.

Sultanbeyli’de konuşan Buldan, yarın Ankara’da deklarasyon açıklayacaklarını belirtti. Buldan, “Halkımızla bir araya gelmemize sizin faşizm koşullarınız engel olamaz. HDP’nin darbeye karşı yürüyüşünü hiçbir şekilde hiçbir şartta engelleyemeyeceksiniz. Biz bu ülkede barışın, demokrasinin ve özgürlüklerin teminatıyız. Biz demokrasiyi ve barışı savunan partiyiz” dedi.

Ziyaret öncesinde cezaevi bölgesinde yoğun polis tedbirleri alındı.

Kandıra Cezaevi’ne hareket edeceklerini belirten Buldan, partilerinin tutuklu milletvekilleri, belediye eşbaşkanları ve üyelerinin isimlerini tek tek saydı. Buldan, saydıkları isimlerle dayanışma içerisinde olduklarını bir kez daha göstereceklerini vurgulayarak, “Haksız bir şekilde iradeleri gasp edilmiş milletvekillerimiz ve eşbaşkanlarımızın cezaevlerinde haksız bir şekilde tutulduklarını biliyoruz. Bu hukuksuzluklara karşı başlattığımız yürüyüşümüz amacına ulaşacaktır. Arkadaşlarımız özgür kalana kadar yürüyüşümüz devam edecektir” dedi.

DEKLARASYON AÇIKLANACAK

Kendilerine gösterilen ilgiye ve yürüyüşlerinde emekleri olanlara teşekkür eden Buldan, şunları söyledi: “Demokrasi yürüyüşümüzü yarın Ankara’da tamamlıyoruz. Ankara’da belirli bir yerde, bir deklarasyonla birlikte yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Ancak bu yürüyüşü sonlandırmayacağız. Farklı etkinliklerle sizlerle bu yürüyüşü devam ettireceğiz. Bu yol uzun bir yol. Bu yolun sonunda barış, demokrasi ve adalet var” dedi.

MOR BALON UÇURDULAR

Programa HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, milletvekilleri, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ve çok sayıda HDP’li atıldı. Sultanbeyli’den yola çıkan konvoya HDP’li kadınlar öncülük etti. “Kadın mücadelesi her yerde” yazılı aracın öncülük etmesiyle konvoy harekete geçti. HDP’liler alkışlarla konvoyu uğurladı.

Konvoy, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde durarak tutuklu kadın siyasetçiler için mor balon uçurdu. Balonlar uçurulduktan sonra Pervin Buldan, “Balonları Kandıra cezaevinde olan kadın arkadaşlarımızın özgürlüğüne uçurduk” dedi. (MA)

Kaynak: Pervin Buldan: Yürüyüşümüzü engelleyemeyeceksiniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlııı
vanlııı - 11 ay Önce

yaşasın HDP

SIRADAKİ HABER