Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendiği iddia edilen konserde ‘Katil İsrail Bayrağı Açıldı’ haberlerine yalanlama geldi.

Van büyükşehir belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada “Belediyemizi karalama, kara propaganda kamuoyunu yanıltıcı" olduğu vurgulandı.

Van büyükşehir belediyesi asılsız haberler hakkında yaptığı açıklama,

“Son iki gün içinde bazı haber sitelerinde Van Büyükşehir Belediyemiz ile ilgili asılsız, kamuoyunu yanıltıcı, yalan haberler yer almıştır.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendiği iddia edilen Konserde  Katil İsrail Bayrağı açıldı’ haberlerinin tamam gerçek dışıdır.

Belediyemizin yönetime geldiği günden bu yana habere konu olan hiçbir etkinlik ve konser düzenlenmemiştir.

31 Mart yerel seçimlerinde 14 Belediyenin tamamını kazanan, Kayyım politikalarına gerekli cevabı veren halkımızın iradesi karalanmaya çalışılmaktadır.

İsrail tarafından Gazze katliamının başladığı günden bu yana İsrail’le her türlü ticari ilişki yürüten kesimlere ilişkin her hangi bir haber yayınlamayan, basın etik kurallarına uymayan, iktidara yakın basın kuruluşları yalan haberlerle belediyemizi karalamaya çalışmaktadır.

Sabah Gazetesi: Yalan haberi ilk yayınlayan ve sonradan kaldırdı. Sırasıyla Mynet, Günebakış, Yeni Akit, Karaman Postası, bir kaç youtube sayfası ile diriliş postası instagram sayfaları kullanmıştı. 

İranlı Acenta Yetkilileri Van Akdamar'da Buluştu İranlı Acenta Yetkilileri Van Akdamar'da Buluştu

Van Büyükşehir Belediyesinin karalamak için yalan ve kara  propaganda yürüten basın yayın kuruluşları hakkında suç duyurusunda bulunup gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.” Denildi.

Editör: İshak Kara